גינה על מרפסת פנטהאוז או גגות -דגשים לעיצוב גינות בפנטהאוז

באזורים עירוניים שהבניה צפופה עם רבי קומות, מרפסת גדולה או שטח גג קטן יכולים להיות נקודת שטח מדהימה שאתם יכולים להקים בה גינה פרטית. אך לפני שאתם מתחילים להקים גינה בגג, אתם צריכים לדעת מספר דגשים של עיצוב גינות גג.

דירות פנטהאוז, דירות עם מרפסת גדולה ובתים פרטיים באזורים עירוניים לא חייבים לוותר על חלום הגינה הפרטית. בעזרת מעצב גינות מקצועי הם יכולים להקים גינת גג מקסימה בצורה מאוד פשוטה. יש מספר דרכים בהן ניתן להקים גינת גג, החל מפיזור שכבת אדמה שלמה על הגג עצמו ועד להנחה של ערוגות ממתכת מלאות אדמה. אך לא משנה כיצד אתם בוחרים להקים את גינת הגג הקטנה שלכם, חשוב שתכירו כמה דגשים שמאוד חשובים לעיצוב של גינות גג.

1. גינת על פנטהוז או על גג צריכה להיות פתוחה
המטרה המרכזית של הקמת גינה בגג היא בכדי לשדרג את מראה הגג ולתת לגג או למרפסת נגיעות של טבע. הרבה אנשים שמקימים גינה בגג מנסים להפוך את הגג לאזור גינה מגודר כמו גינת גן בחצר בית, אך זאת טעות. גינת גג צריכה להחמיא ליתרון הכי גדול של הגג, הנוף. חשוב לעצב את הגינה כך שהנוף לא ייחסם על ידי האלמנטים העיצוביים של הגינה. כלומר לא להציב צמחים גבוהים במיוחד שיסתירו את הנוף, לא לעצב את הגינה עם שלבים לגובה וכו'.

2. לבחור צמחים שלא משרישים שורשים עמוקים
אחת החסרונות בגינת גג הוא שאין לגינת הגג אזור אדמה עבה במיוחד, ולכן ניתן לשתול רק צמחים ללא שורשים כמו פרחים או צמחים שאין להם שורשים גדולים מדי כמו עצים קטנים. אתם צריכים להפנים שלא תוכלו לקבל גינת חצר גדולה בתור גינת גג, אז אל תנסו לכפות על גינת הגג צמחים שלא מתאימים. התייעצו עם מעצב הגינות שלכם לגבי הצמחים הכי נוחים לשתילה בגינת הגג.

3. רכשו מכלים איכותיים לערוגות הצמחים
רוב גינות הגג מעוצבות בעזרת מכלים שבתוכם שמים אדמה לשתילת הצמחייה, זאת הדרך הכי נוחה ונקייה להקים גינת גג. המכלים יעמדו באזורים שונים בגינה ויהוו חוצץ בין האדמה לרצפת המרפסת או הגג. בגלל שהמכלים מהווים חוצץ מאוד חשוב בין האדמה לרצפת הגג, אתם צריכים לתת דגש על איכות המכלים. מכלים איכותיים, בין אם זה מכלים מעץ מלא או בין אם זה מכלים ממתכת, יבטיחו עמידות לאורך זמן ושמירה על הגג שלכם נקי מאדמה.

4. ריהוט גינת פנטהואס או גג צריך להתבסס על השימוש בגינה
לפני שאתם רוכשים ריהוט לגינה אתם צריכים להחליט מהן מטרות הריהוט של הגינה. האם מדובר גינת נוי בלבד? האם מדובר על גינת ישיבה גדולה? או אולי בכלל מדובר על גינת ירק בגג. על פי הצרכים שלכם מהגינה תוכלו להגדיר את ריהוט גינת הגג. למשל אם אתם רוצים לערוך ארוחות במרפסת אז תדרשו לרכוש שולחן גינה גדול וכיסאות בהתאם, מצד שני אם מדובר על גינת נוי אז יספיק להציב ספסל גינה קטן שבו תוכלו לשבת בגג ולצפות בנוף.

הקמת גינת גג

5. עצבו את הגינה בפנטהאוז או בגג על פי אלמנט משיכה מרכזי
אחת מטכניקות של עיצוב גינות מודרני הכי אפקטיביות לעיצוב של גינות גג היא העיצוב סביב מוקד משיכה אחד. אלמנט עיצובי מרכזי אחד, כמו למשל שולחן ישיבה גדול או שטח מדשאה, מושך את העיניים לכיוון זה ומעניק סדר בעיצוב הכולל של הגינה. בגלל שהנוף מהגג מושך את העין מהגינה, מוקד המשיכה המרכזי יהווה ניגודיות שתבליט את היופי של גינת הגג.

6. התקינו תאורת גן מספיק חזקה
במהלך הערב, חשוב כי גינת הגג שלכם תהיה מוארת היטב, במיוחד ליד המדרגות וגדר המרפסת, מטעמי בטחון. תאורה בשעות הערב בגינה חשובה מאוד לביטחון הדיירים, וזה רק מתעצם כאשר מדובר בגינה הנמצאת בגובה. נוסף על כך, תאורה חזקה תגרום לגינת הגג להיראות גדולה יותר, וזה חשוב בהתחשב שרוב הסיכויים שאין לכם גינה גדול.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן