מערכת השקיה לגינה

מערכת השקיה לגינה פרטית מציגה מספר יתרונות נפלאים כמו חיסכון בזמן השקיה, חיסכון במים לתחזוקת הגינה ושמירה על עיצוב הגינה לאורך זמן. לכן, לא מפתיע לגלות שכיום עיצוב גינה פרטית לרוב כולל גם התקנה של מערכת השקיה אוטומטית. הגיע הזמן להתקין מערכת השקיה גם בגינה שלך.

במידה ואתם כבר בעלי גינה פרטית מעוצבת, אנו בטוחים שהנכם כבר מודעים עד כמה קשה מטלת ההשקיה הידנית בגינה. לדאוג כל מספר ימים לעבור עם דלי מים בכדי להשקות את הצמחים, הפרחים והדשא לוקח הרבה מזמנכם או דורש מכם לשלם הרבה כסף לגנן שיתחזק את הגינה.

אך יש חלופה טובה יותר – מערכת השקיה אוטומטית לגינה. מדובר על רשת של צינורות פלסטיק המחולקות לטפטפות קטנות אשר יכולה להיות מותקנת לכל אורך הגינה ולעשות עבורכם את עבודת ההשקיה ללא מאמץ נוסף מצדכם. בנוסף ניתן להתקין גם ממטרות בנקודות מסוימות בגינה, למשל באזור מדשאת דשא הגינה, לכיסוי שטחים פתוחים נוספים להשקיה בגינה.

החומרים שממנה עושיה מערכת השקיה זולים במיוחד, אז עלויות ההתקנה לא יקרות, והחיסכון שמקבלים מהשקיה במקומות הנכונים חוסכת לכם הוצאות מים רבות. לא במקרה מערכת השקיה היא חלק מעיצוב גינה לחיסכון במים. אז גם מבחינה כלכלית מאוד מומלץ להתקין מערכת השקיה בגינה.

האם אפשר להתקין מערכת השקיה בגינה באופן עצמאי?

התשובה לשאלה היא בהחלט כן! ניתן לבנות ולהתקין מערכת השקיה לגינה באופן עצמאי. כל החומרים הנדרשים לבניית מערכת השקיה זמינים לכל אדם פרטי בחנויות למוצרי גינון וההתקנה עצמה יחסית פשוטה. בהמשך נשתף אתכם בשלבים הנכונים להתקנת מערכת השקיה בגינה.

עם זאת חשוב לציין, על מנת לקבל מקסימום אפקטיביות בהשקיית הגינה דרך מערכת השקיה לגינה נדרש תכנון מקצועי ומעמיק שרק מומחה בעל ניסיון בעיצוב גינות יכול להעניק. רצוי לפנות למעצב גינות על מנת להבטיח שהתקנת מערכת ההשקיה של הגינה שלך מתבצעת על הצד הטוב ביותר.

השלבים להתקנת מערכת השקיה לגינה

במידה והחלטתם להתקין מערכת השקיה בגינה באופן עצמאי ללא סיוע ממעצב גינות אתם צריכים לעבוד על פי השלבים הבאים:

1. התאמת פתרונות ההשקיה לצמחיה בגינה
תחילה חשוב להפנים שלא כל הצמחים בגינה דורשים את אותה כמות של מים, ולא כל פתרון השקיה יכול להתאים לכל סוג של צמח. בעקבות כך, השלב הראשון יהיה להתאים לכל סוג צמח את פתרון ההשקיה המתאים ביותר אליו. לרוב תדרשו לקבוע עבור כל צמח האם יש להתקין להשקייתו ממטרה או טפטפת.

כלל האצבע מורה על התקנת ממטרות לצמחים בשטחים פתוחים וגדולים (דשא, עצים, שיחים וכו') והתקנת טפטפות לצמחים קטנים ולצמחים שאינם בשטח פתוח (עציצים, פרחים וכו').

2. תכנון מתאר מערכת ההשקיה לגינה
בשלב זה תדרשו לנסות לחשוב כמו מעצב גינות מקצועי ולנסות לתכנן היכן תשתלב מערכת ההשקיה בגינה במראה עיצוב הגינה. מתאר מערכת ההשקיה של הגינה צריך להתחיל ממקור המים הראשי בגינה (ברז גינה או חיבור למערכת האינסטלציה של הבית) ולהתפרס מנקודת המוצא לעבר כל הצמחים בהתאם לפתרונות ההשקיה שקבעתם בשלב הראשון.

בשלב זה יהיה עליכם לקחת מידות עבור צינורות מערכת ההשקיה לטובת השלב הבא – קניית החומרים.

3. קניית החומרים הנדרשים להתקנת הגינה
עכשיו שאתם יודעים בדיוק אילו פתרונות השקיה אתם זקוקים להם ומהם אורכי הצינורות הנדרשים עבור מערכת ההשקיה, אתם יכולים לקנות את כל החומרים הרצויים. רצוי לעשות סקר שוק לגבי מחירים של מוצרי הגינון הנדרשים או לפנות לחברות עיצוב גינות בכדי לבצע קניה מרוכזת במחיר זול יותר.

4. התקנת מערכת ההשקיה על פי התכנון הראשוני
כל מה שנשאר לעשות בשלב זה הוא להתקין את מערכת ההשקיה על פי התכנון שנקבע. חשוב בשלב זה להיות מאוד מרוכזים בהתקנת המערכת בכדי שלא תדרשו בעתיד לחזור ולתקן נקודות שלא הותקנו כהלכה. במידה ואתם מתקשים בהתקנת המערכת, זה זמן מצוין לפנות למעצב גינות לעזרה.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן