תחזוקת גינות פרטיות

כל מומחה בתחום של עיצוב גינות מסביר ללקוחותיו שלאחר השלמת ההקמה של הגינה הם ידרשו לתחזק אותה כהלכה אם הם רוצים לשמור על מראה הגינה.
הנה מספר טיפים שכדאי לדעת על תחזוקת גינות לשמירה על מראה הגינה שלכם.

תחזוקת גינה פרטית יפה

גינה המעוצבת בצורה מרשימה היא תוצאה של עבודה קשה במהלך תכנון הקמת הגינה, אך גם בתחזוקה השוטפת שלה. כמו שגינה פרטית לא נראית מרשימה בין לילה, היא גם לא נשמרת מרשימה בלי שום מאמץ. בתור בעלי חצר פרטית שמתכננים את עיצוב הגינה, אתם צריכים להפנים שהמלאכה שלהם תתחיל בתכנון העיצוב של הגינה אבל לא תסתיים שם. יהיה עליכם לדעת כיצד לתחזק את הגינה, או לקחת בעל מקצוע שיעשה זאת עבורכם.

תחזוקת גינות פרטיות היא לא משימה קלה, אבל בעזרת הטיפים הבאים גם אתם תוכלו לשמור על מראה הגינה היוקרתי שלכם להרבה זמן.

השקיעו באדמה בעת הקמת הגינה וגם אחריה

הטיפ הראשון לתחזוקה של גינה פרטית מתחיל כבר בשלב תכנון עיצוב הגינה. מאוד מומלץ להשקיע באדמה איכותית בגינה מכיוון שאדמה איכותית שומרת על הצמחייה בגינה לאורך זמן והיא גם יותר קלה לטיפול ביום יום.

צריך לדאוג לשפר את איכות האדמה בהקמה של הגינה עצמה לפני שתילת הצמחייה בעזרת חומרים אורגניים לשיפור איכות האדמה כגון דשן וחומרי הדברה. שיפור איכות האדמה מראש יעניק לצמחים הנשתלים בגינה סביבה טובה יותר לגדול ולנטוע שורשים. זה יהפוך את התחזוקה של הגינה לקלה יותר בעתיד על ידי שמירה על הצמחייה לאורך זמן.

כמובן שגם חשוב לדאוג לאדמה גם לאחר ההקמה של הגינה כל כמה חודשים. זה אומר להביא איש מקצוע כמה פעמים במהלך השנה שיטפל באדמה עם דשן טרי ויחליף אזורים בעיתיים באדמה טרייה ובריאה. מעבר לכך גם חשוב להשקות את האדמה בהתאם לעונות השנה כך שהיא תקבל מספיק מים.

תחזוקת הגינה צריכה להתאים לסגנון הגינה

כדאי לדעת שיש גינות פרטיות המצריכות יותר תחזוקה מגינות אחרות, ולרוב זה נובע מסגנון עיצוב הגינה המרכזי. למשל עיצוב גינה צרפתית ידרוש תחזוקה שוטפת של טיפול בצמחים (השקיה, גיזום וכו') בהשוואה לעיצוב גינה בסגנון מדברי שדורש הרבה פחות תחזוקה (סוגי פרחים שדורשים הרבה פחות תשומת לב).

נוסף על כך, כל עיצוב של גינה ידרוש אופי תחזוקתי אחר. לדוגמה, עיצוב גינה יפני ידרוש שימוש ביותר מים בגלל האלמנטים המרכזיים של מים הנפוצים בסגנון היפני בעוד עיצוב גינת גג ידרוש טיפול מסיבי יותר באדמת הערוגות שחשובה ביותר לצמיחת הצמחייה בגינה. בעת ההקמה של הגינה חשוב להתייעץ עם מעצב גינות פרטיות לגבי הפעולות החשובות יותר לתחזוקת הגינה בהתאם לסגנון עיצוב הגינה.

שימו לב על השמש בתחזוקת הגינה

בכדי לשמור טוב יותר על הגינה שלכם אתם צריכים להבין איזה חלקים בגינה מקבלים הרבה שמש ואיזה חלקים, אם יש, שמקבלים פחות מדי שמש. כל חלק כזה כמובן יצטרך להיות מתוחזק אחרת.

באזורים שמקבלים הרבה שמש יהיה אולי צורך להגן על חלק מהצמחים או ריהוט הגינה. פרחים מסוימים יכולים לנבול בעקבות חשיפה רבה לשמש וריהוט נוטה לדהות לאחר חשיפה ממושכת לשמש עם השנים. אתם יכולים להקים צלייה באזורים שלפי דעתכם מסתכנים בקבלת יותר מדי שמש.

חלקים שלא מקבלים מספיק שמש צריכים לקבל טיפול קרוב גם כן כי האדמה והצמחים בחלקים אלו בעצם נמצאים בתנאי גידול לא טובים. השקעה בדשן איכותי יותר באדמה והשקיה רבה יותר יכולה לסייע לשמור על איכות הצמחייה באזורים החשוכים.

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632