הקמת גינה על מרפסת

תכנון, עיצוב והקמת גינות על מרפסת – לעשות את זה נכון

אם אתם מתגוררים בבית קומות ויש לכם מרפסת, היא בהחלט יכולה להפוך למרחב הנותן נגיעה ירוקה, טבעית, מלבלבת ופורחת. אכן, אנשים רבים נוהגים לשלב במרפסת אדניות ועציצים מסוגים שונים ומשקיעים הרבה מרץ ואהבה בטיפוח הצמחייה. ואולם, עיצוב גינות מרפסת הנעשה ללא תכנון נכון, ידע מספק או באופן חפוז, עלול להוביל לתוצאות עגומות. עם הזמן מתברר שחלק מהצמחים מתקשים מאוד להתקיים על המרפסת, מה שהופך למאבק די מעיק בניסיון לשמור עליהם בחיים. עוד מתברר שחלק מהצמחים אינם חסכוניים במיוחד במים, אינם מביאים לתוצאות הויזואליות המקוות, וכל הניסוי והטעיה מרחיקים אתכם מההנאה והגאווה שדמיינתם בתחילת הדרך.

לכן, אם אתם רוצים מרפסת שתהיה משגשגת, נעימה לשהייה, משתלבת עם סגנון הבית ואף עם הסביבה החיצונית, וגם שתהיה חסכונית במים ובזמן שצריך להשקיע, כדאי לפנות אליי לצורך עיצוב גינות מרפסת. כבר יותר מעשרים שנה שאני עוסק בתכנון נוף ובעיצוב והקמת גינות, לרבות גינות גג ובמרפסות. הידע המקצועי והניסיון הרב שרכשתי מאפשרים לי לעצב לכם גינת מרפסת נעימה, יפה וחסכונית, שלא דורשת השקעה מרובה מצידכם ותהיה עמידה וחזקה לאורך עונות השנה.

היבטים שונים של עיצוב גינת מרפסת

השטח הקטן יחסית של מרפסות בהשוואה לגינות מצריך חשיבה מקדימה ותכנון מדויק של ניצול השטח הקיים, תוך התחשבות בתנאי הקיימים במרפסת, באקלים המקומי ובהעדפות שלכם. כך לדוגמא, יש להבין אילו אזורים של המרפסת מקבלים אור/צל במהלך היום ובאיזו כמות של קרינה. אם יש אזורים יחסית מוצלים יש לבחור עבורם צמחים מתאימים ועדיף שיהיו צבעוניים יחסית, ואם יש אזורים יותר מוארים אפשר לשלב בהם צמחים עם פריחה עונתית שאוהבים הרבה שמש. עוד צריך לשים לב לשילוב בין צמחים שהינם ירוקים לכל אורך השנה ולא מצריכים החלפה תדירה, לבין צמחים המספקים נגיעה צבעונית ומתחלפת לאורך העונות. מכאן שיש להבין עד כמה אתם מוכנים ומעוניינים להשקיע בטיפול הגינה, דבר שישפיע גם הוא על בחירת הצמחים. לדוגמא, אם אינכם מעוניינים להתעסק בהחלפה צמחים משנה לשנה כנראה שפרחים עונתיים אינם מתאימים לכם. עוד יש להתחשב בכלים שבהם אתם מתעתדים לשתול את הצמחים, כאשר יש לתת עדיפות לכלים יחסית גדולים העשויים מחומר שמבודד היטב מחום.

בחירת אדניות צמחים במרפסת

בהקמה ובתכנון של גינת מרפסת מעוצבת, חשוב מאוד לבחור אדניות אשר יוכלו להחזיק את האדמה כהלכה מבלי לפגוע בצמחים. אדניות איכותיות מאפשרות לשתול צמחים במרפסת בלי לפגוע בתשתית הבנייה של המרפסת כתוצאה מרטיבות או חלחול של מים. הזכירו לגנן שלכן לקנות אדניות איכותיות עבור הצמחים במרפסתכם. 

עיצוב פינת ישיבה במרפסת שלכם

גינות על מרפסות חייבות לכלול פינת ישיבה. לכן, אלא אם כן מדובר על מרפסת מאוד קטנה המשתמשת רק כגינה, יש להשאיר מקום לפינת ישיבה. בהתאם לגודל המרפסת תצטרכו לבחור שולחן וכיסאות שישתלבו עם עיצוב הגינה. לרוב מומלץ להציב את פינת הישיבה במרכז המרפסת או בקירבה לפתח לבית.

מעבר לכך יש עוד מגוון היבטים שצריך לתת עליהם את הדעת בעת עיצוב גינות מרפסת. לפרטים נוספים ולקביעת פגישה עימי, התקשרו אליי בטלפון 050-5707632.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן