עיצוב גינה טרופית

עיצוב גינה טרופית הוא אחד מעיצובי הגינות הפופולאריים ביותר בישראל, לרבות בגינות אשר מכילות בריכה גדולה. על מנת להשיג עיצוב מרשים של גינה טרופית יש לעבוד על פי מספר עקרונות.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

כאשר אנו חושבים על המראה ה"טרופי" המחשבה שלנו הולכת מיד למקום מלא שמש, מים כחולים ופרחים אקזוטיים כמו במקומות הטרופיים הוואי ודרום אמריקה.
בישראל האקלים אינו נחשב טרופי, אך בגלל שבמרבית חודשי השנה בישראל הטמפרטורות חמות והלחות גבוהה, עיצוב גינה טרופית הוא בהחלט סגנון עיצוב גינות שיכול לשרוד באקלים הישראלי.
עוד בזאת, ניתן להשיג את רוב הצמחים הטרופיים בישראל בקלות כך שלכל מעצב גינות מנוסה בישראל יש את כל הכלים להקים גינה טרופית.

תכנון והקמה של גינה טרופית רק עם מעצב גינות מוסמך


כמו בהקמה של כל גינה אנו צריכים תכנית מתאר של הגינה לפני שמתחילים בעבודות הגינון בפועל. תכנון גינות פרטיות חייב להסתכל על שטח הגינה כמכלול ולהגדיר היכן כל אלמנט עיצובי (צמחייה, בריכה, דק עץ, תאורה, פינות ישיבה וכו') ימוקם.
לשם כך כדאי לשכור מעצב גינות מקצועי המתמחה בסגנון עיצוב גינה טרופי. רק מעצב גינות מנוסה יכול להעריך את סדר הפעולות להפוך את חצר הגינה הפרטית שלכם לגינה עם נופים טרופיים ססגוניים במבנה עיצוב גינה טרופית בתקציב אופטימלי.

עקרונות עיצוב של גינה טרופית


על מנת להשיג את מראה עיצוב הגינה טרופי יש לעצב את הגינה תוך דגש על מספר עקרונות ייחודיים למראה הטרופי. ניתן לומר שאף גינה טרופית לא מושלמת בלי עקרונות העיצוב הבאים, לכן, חשוב ליישם את עקרונות העיצוב הבאים בהקמה של גינה טרופית:

שימוש רב בצמחייה טרופית


בעוד שבעת הקמה של גינה טרופית אנו לא צריכים להשתמש רק בצמחייה טרופית, מן הסתם צמחייה זו חייבת להיות הסוג הדומיננטי.
גינה טרופית צריכה להסתמך רבות על עלים ופרחים טרופיים, להם יש מראה מאוד סגנוני וייחודי שמזכיר את הג'ונגלים שרואים בטלוויזיה.
צמחייה טרופית של גינה צריכה להיות גדולה ככל הניתן עם צבעונית ככל ניתן, כך שעיצוב הגינה קופץ לתוך העין.
נוסף על כך, צמחייה טרופית גם ידועה כצמחייה צפופה אשר הפרחים והעלים מטפסים אחד על השני וממלאים את חלל החצר בתור מקשה אחת של צמחים ולכן חשוב לשתול את הצמחייה בגינה לאורך הגינה.

עצים טרופיים תורמים רבות למראה הגינה


העצים הטרופיים, כמו למשל עץ הדקל, הם כנראה הסממן הכי בולט של העיצוב הטרופי.
מאוד קשה להעניק לגינה טרופית את המראה הבולט של אזור טרופי בלי לשתול לפחות עץ טרופי אחד שייתן את החתימה האחרונה לסגנון העיצוב הטרופי.
חובה לשתול עץ טרופי אחד לפחות בגינה.

שימוש באלמנטים עיצוביים טרופיים


אלמנטים עיצוביים הם תמיד דרך מצוינת לשדרג את מראה הגינה ולהוסיף עוד ביטוי לסגנון עיצוב הגינה המרכזי.
אלמנטים עיצוביים שכיחים של עיצוב גינה טרופית הם למשל בנייה מלאכותית של סלעים כחיפוי חיצוני על קירות הבית, נחלים קטנים התורמים למראה הטרופי, פסלים של חיות אקזוטיות וכו'.

עיצוב גינה טרופית מתאים לחצר עם בריכה גדולה


אחד הסיבות המרכזיות לעצב גינה בסגנון טרופי היא בכך שסגנון עיצוב זה מאוד מתאים לחצרות בהם מתוכננת הקמה של בריכה גדולה.
העצים והצמחייה הטרופית, ביחד עם האלמנטים הטרופיים המיוחדים, מאוד מחמיאים לצד מקורות מים גדולים. זה נובע מכך שהמראה הטרופי הנפוץ מכיל ים כחול ובהיר בדומה למראה של בריכה גדולה.
אם אתם מתכננים להקים בריכה גדולה בחצר שלכם, מאוד מומלץ לקחת בחשבון את סגנון העיצוב הטרופי בתור הרקע המשלים של הגינה לבריכה.

תחזוקה של גינה טרופית


צמחייה טרופית מאוד מפתיע בעמידותה גם בטמפרטורות פחות חמות, כך שאתם תופתעו עד כמה הצמחייה של הגינה טרופית שלכם מחזיקה מעמד לאורך השנה בתחזוקה מינימלית. עם זאת, בהחלט יש לתת דגש על תחזוקת הגינה לרבות בתקופות החורף הישראלי. הפרחים הטרופיים אינם בעלי שורשים עמוקים, כך שגשמים רבים וטמפרטורות נמוכות פוגעות בסיס הצמחייה הטרופית וכנראה ידרשו מבעל החצר לבצע החלפה של חלק מהצמחייה בסוף כל חורף.

גינה טרופית

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632