עיצוב גינה יפנית לקבלת שלווה ורוגע

עיצוב גינה יפנית מעניק תחושת רוגע ושלווה לחצר האחורית של הבית על ידי שימוש באלמנטים שונים של תרבות המזרח הרחוק.

הגנים היפניים נוצרו על מנת להיות אזורים של מדיטציה והתבוננות פנימה. מה שהחל כדרך לעצב את חצרות האליטות של יפן והמזרח הרחוק, הפכה כיום לסגנון עיצוב גינה מאוד פופולארי בקרב הישראלים.
עיצוב גינה בסגנון היפני היא דרך מצוינת לייצר שלווה בתוך הסערה היום יומית בישראל, ולכן זה לא קשה להבין מדוע הרעיון של גינה יפנית מהווה ניגוד עיצובי שקורץ לבעלי חצרות כנגד העולם שזז במהירות ואל מול סגנון חיים שיכול להיות מאוד מלחיץ.
הרבה מעצבי גינות בוחרים בסגנון העיצוב היפני בתור סגנון העיצוב המרכזי של גינת לקוחותיהם, ויכול להיות שגם לחצר שלכם מתאים סגנון עיצוב גינה זה.

שני מישורים עיקריים של עיצוב גינה יפנית


עיצוב גינה בסגנון היפני מתבסס על שני מישורים עיצוביים עיקריים אשר עובדים במקביל.
המישור הראשון בעיצוב גינה יפנית הוא השימוש בסלעים. מדובר על שימוש בסלעים גדולים אשר מהווים את מרבית שטח הגינה ויוצרים תיחום של אזורים בחצר, ושימוש נרחב בסלעים קטנים כגון חצץ או אבני סלע מלוטשות אשר מפוזרים על הקרקע בצורות שונות.
המישור השני המקביל הוא כמובן הצמחייה היפנית. בגינות היפניות המקוריות רוב הצמחייה הנה צמחיית דשא לח, אשר מתאים מאוד לאקלים הלח והגשום של יפן. אך בישראל מדברים יותר על מגוון של סוגי צמחים יפניים שמתאימים לאקלים הישראלי כמו עצי לימון, פרחים יפניים, שיחים ירוקי עד וכו'.
אם המטרה של עיצוב הגינה היא ליצור גן יפני אמיתי, חשוב שהעיצוב של הגינה יתבסס על שני המישורים הללו ככל הניתן. האווירה של הגינה תושפע רבות מעיצוב של הסלעים והצמחייה היפנית הרבה יותר משימוש נרחב באלמנטים עיצוביים אחרים של התרבות היפנית כמו גשרים, נחלים ופסלים.

עיצוב יפני דוגל בפשטות


לעצב גינה בסגנון היפני, בשונה למשל מהסגנון הטרופי, מתבסס הרבה על עדינות. כלומר שלא תמיד צריך לחפש את האלמנטים הזוהרים והגדולים, ודווקא במקרה של עיצוב גינה יפנית השקעה קטנה יכול לעשות הרבה.
לדוגמא, גדר במבוק היא דרך טבעית וקלה בכדי לקבל את העיצוב הנכון ללא השקעה גדולה. מסלולי אבן קטנים המתפתלים לאורך הגינה יכולים לתרום רבות להשגת העיצוב הנכון מבלי הצורך להשקיע בנחל של מים זורמים, וכמובן יש עוד הרבה דוגמאות.

אלמנטים פופולאריים בעיצוב גינות יפניות


הבנת היסודות העתיקים של הגן היפני, שימוש בסלעים וצמחייה יפנית, היא התחלה טובה להשיג מראה גינה יפנית ולשלב זאת בצורה טובה בשטח החצר.
עם זאת, מעבר לכך כדאי להכיר עוד אלמנטים עיצוביים פופולאריים שכמעט כל מעצב גינות משתמש בהם בתכנון הגינה היפנית.

כניסה מרשימה לחצר הגינה


גינות יפניות ידועות בעיצובן המרשים במיוחד באזור הכניסה לגינה, סוג של הפרדה בין העולם החיצון הרועש לשלווה הקיימת בשטח הגינה עצמה.
מעצבים רבים בוחרים לייצר דלת מרשימה לכניסת הגינה שתצהיר שאנו נכנסים לשטח גינה יפנית.

שילוב של במבוק ברחבי הגינה


אחד מהצמחים הכי מקושרים ליפנים הוא עץ הבמבוק. הבמבוק הינו  צמח בעל גבעול קשה שמגיע בצבעי ירוק וחום. מה שטוב בצמח הבמבוק הוא העובדה שניתן בעזרתו לבנות כל מני אלמנטים עיצוביים כגון גדר, פינות ישיבה והסתרה לקירות בטון.

פסלים וגשרים יפניים קטנים


אלמנטים עיצוביים שמאוד מזוהים עם הגינות היפניות המפורסמות, והם אינם אלמנטים עיצוביים יקרים כמו שהרבה אנשים חושבים, הם הפסלים והגשרים היפניים. הצבת פסל קטן מהתרבות היפנית והתקנת גשר יפני קטן, שמהווה קטע מגשר בין שני סלעים גדולים או מאפשר מעבר מעל נחל מים קטן, יכולים להעניק לעיצוב הגינה הרבה יוקרה ואוטנטיות יפנית.

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632