עיצוב גינות ביתיות

אין יותר כיף מלשבת בגינה ולהתענג על עץ הלימון שפעם היה שתיל ועכשיו מניב פירות או על האזדרכת המתארכת או בריכת דגי הנוי המשתובבים להם במים הנעימים המשדרים צלילים מרגיעים ומהווים תפאורה מושלמת לילדים ולנכדים המתרוצצים על כר הדשא הרחב. 


עיצוב גינה ביתית בסגנונות שונים 

בעת תכנון גינה ביתית יש להחליט תחילה על סגנון מבוקש מתוך שלל סגנונות אפשריים שמקורם בתרבויות ותקופות שונות, ובאזורים שונים ברחבי העולם. הסגנון הנבחר של הגינה יכתיב את מאפייניה ויהווה קו מנחה מרכזי לתכנונה. לפניכם דוגמאות למספר סוגי גינות על מאפייניהן השונים. 

גינה ים תיכונית

גינה ים תיכונית כמו שרואים ביוון או בספרד, מתאימה לאקלים בארץ ובייחוד לבתים הפונים לים שצבעו הכחול מהווה רקע מושלם עבורה. הגינה מעניקה לחצר חזות שלווה ואלגנטית בדגש על יצירת מרחב פתוח ובהיר בו מפוזרת צמחייה מקומית, עם משטחי ושבילי חצץ, הרבה פינות ישיבה מוצלות ועציצי חרס גדולים. כמו כן, בגינות ים תיכוניות משולבים פריטי נוי שונים כמו מזרקות אבן, כדי חרס, אריחים מעוטרים, עבודות פסיפס ועמודים בסגנון יווני.  

גינות מודרניות מלוטשות

גינות מודרניות מתאימות לאורח חיים עכשווי עם חזות אסטטית מלוטשת ושימת דגש על עיצוב אזורי הסבה הכוללים דקים, פרגולות, ריצופי בטון, ריהוט גן וגופי תאורה, כאשר הצמחייה משמשת כרקע לפריטים אלו. הגינות לרוב נדרשות בתחזוקה יחסית נמוכה של צמחייה והן גם חסכוניות בצריכת המים שלהן.

גינה אנגלית קטנה וקסומה

עיצוב גינה ביתית בסגנון אנגלי, המכונה גם סגנון כפרי, מעניק מענה נהדר לחצרות קטנות. זאת בהיות הגינה מתוכננת לניצול מרחב מוגבל במדדיו, לדוגמא על ידי עיצוב לגובה של הגינה באמצעות מטפסים. כמו כן בגינות אלו ערוגות של פרחים מקבלות מקום של כבוד ובתוכן משתלבת פינת ישיבה קטנה ומעודנת עם גדר עץ לבנה מסביב.

גינה טרופית שופעת

למרות שישראל אינה מדינה טרופית, בהיותה מדינה חמה ולחה היא מתאימה עבור גינות טרופיות. אלו גינות היוצרות תחושת שפע ושמחה בהיותן מבוססות על צמחים טרופיים עזי צבעים, עם קירות מסולעים ומים זורמים בבריכות נוי עם דגים צבעוניים, מפלים קטנים ונחלולים. 

מדובר בגינה עם צמחייה צפופה שצמחיה מטפסים אחד על השני כמקשה אחת, המשתלבת נהדר בחצרות עם בריכת שחייה גדולה. יחד עם זאת, יש לציין כי החורף הישראלי עלול לפגוע בגינה הטרופית ולרוב יש צורך לחדשה לקראת הקיץ.

גינה מדברית לנגב 

למי שחי בדרום הארץ באזור הנגב והערבה, גינה מדברית יכולה לספק פתרון מושלם . מדובר בגינה מתאימה לאדמה דלה, סלעית ופחות פורייה, עם צמחייה עמידה לחום שאינה דורשת הרבה מים. גינה זו יכולה לשלב מגוון צמחי מדבר כמו עצים, קקטוסים ועד לשיחים ופרחים. כמו כן היא משלבת אזורים מוצלים כמו סוכה או פרגולה לצד מזרקות מים היוצרות תחושה של חיות ורעננות.

גינה יפנית הרמונית

לגינות יפניות סגנון ייחודי משלהן המבוסס על תפיסות עולם רוחניות ופילוסופיות, כמו הפנג שוואי. גינות אלו נועדו להעניק מרחב הרמוני, שליו ורגוע על ידי שילוב נכון של צמחים, מים, סלעים ופריטי נוי. 

בתכנון גינה יפנית מושם דגש על מרקמים מנוגדים, מעברים זורמים ואיזון סימבולי. בנוסף בגינה ישולבו סוגים שונים של אבנים, החל מסלעים גדולים ודומיננטיים ועד חלוקי נחל מלוטשים בשבילים ומעברים. כמו כן, בגינה יפנית ייעשה שימוש בצמחיה ירוקת עד, בשיחי במבוק, עצי לימון, תפוז ננסי ודובדבן, לצד שימוש באלמנטים של עץ כמו גשרון, ספסל קטן או גדר במבוק. 

גינה צרפתית מעוצבת

גינה בסגנון צרפתי יוצרת מרחב חיצוני מעוצב ומסודר, שופע יוקרה והדר, עם תכנון סימטרי של הגינה הנעזר בצורות גיאומטריות מוגדרות כמו מרובע, עיגול או מלבן. גינות אלו מאופיינות בשבילים מחצץ בהיר ובערוגות מסודרות של פרחים רב שנתיים, לצד פריטים דקורטיביים גדולים כמו פסלים, מזרקות וכדים. יחד עם זאת, יש לציין כי מדובר בגינות הנדרשות בעבודות תחזוקה שוטפות לשימור חזותן הסימטרית.

עיצוב גינה ביתית – אלעד ורדי

את האהבה שלי לצומח הצלחתי להביא לידי ביטוי במקצוע נהדר שמאפשר לי לקום כל בוקר עם חיוך על הפנים. בא לכם גינה פורחת ומלבלבת שלא תרצו לעזוב ותאהבו לארח בה? אני מזמין אתכם ליצור קשר ולקבל ייעוץ מקצועי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות לשדרוג הגינה הביתית שלכם בהתאמה מלאה לתוואי השטח, תנאי מזג האוויר וכל גורם אחר שיכול להיות משמעותי להצלחת הגינה.

 

עיצוב גינות בית פרטי הוא אחד השירותים שאני מספק. מוזמנים לבדוק מה הם השירותים האחרים באתר, לעבור על תמונות מפרויקטים קודמים שכבר ביצעתי ולהחליט האם ברצונכם לשדרג את הגינה הביתית בעזרת איש מקצוע שזה תחום ההתמחות שלו, האהבה והתחביב שלו וישמח להביא את הכישרון והניסיון שלו אליכם לגינה, לזרוע ולשתול, לעצב ולתכנן, יחד איתכם את גינת החלומות שלכם שתוכלו לצאת אליה כל ערב וליהנות, להשקות אותה כל יום ולשמוח בפריחתה.

מוזמנים להשאיר פרטים במקום הרלוונטי או ליצור קשר עכשיו כי למה לחכות אם אתם יודעים שזה מה שאתם רוצים. שואלים לגביי המחיר? אל דאגה, לא תשלמו יותר ממה שאתם צריכים או רוצים. זו הגינה שלכם, החזון שלכם, התקציב שלכם וההחלטה שלכם.

אני רק בעל המקצוע שיכול לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר וישמח גם לבצע אותה. חייגו עכשיו לפרטים, ייעוץ מקצועי והזמנה או השאירו פרטים לחזרה ואשמח לחזור אליכם בהקדם עם הצעת מחיר על שירות עיצוב גינות לבית פרטי, עיצוב גינות ביתיות ושירותי גינון נוספים המצויים באתר.

לעיצוב ותכנון גינות נוספות חזור לעמוד הבית.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן