עיצוב גינה פנימית

בשונה מעיצוב גינה פתוחה בחצר בית, עיצוב גינה פנימית צריך לקחת בחשבון מספר הגבלות עיצוביות הנובעות ממבנה הגינה הפנימית. במידה ואתם מתכננים עיצוב של גינה פנימית, יש מספר דברים חשוב שתזכרו במהלך העיצוב של הגינה.

אין ספק שגינה המעוצבת בצורה מרשימה משדרגת את מראה הבית, והדבר הזה נכון עוד יותר כאשר מדובר על גינה פנימית שהיא בעצם חלק נוסף של הבית. יש מומחים אשר יתווכחו האם עיצוב גינה פנימית היא עבודה למעצב פנים בית או למעצב גינות, אך בכל מקרה החשיבות של עיצוב גינה פנימית סגורה ידוע לכולם. במידה וסגרתם לגמרי את אזור הגינה או שרכשתם בית עם גינה פנימית, הנה מספר דברים שכדאי לכם לזכור כאשר אתם מתכננים ומעצבים את הגינה.

עיצוב גינה פנימית חייב להוות המשכיות לעיצוב פנים הבית
בעוד שגינת גן צריכה להחמיא לעיצוב החיצוני של הבית, גינה פנימית צריכה להיות השלמה לעיצוב הפנים של הבית. רוב מעצבי הפנים רואים בגינה פנימית כעוד חדר בבית שצריך לשמור על סגנון העיצוב שלו בדומה לעיצוב הביתי.

לדוגמה, אם אתם גרים בבית המעוצב בצבעי לבן ושחור אז עיצוב גינה פנימית בשלל צבעים אחרים יראה לא במקום. עיצוב גינה נכון יהיה סגנון עיצוב מודרני שמתבסס על שימוש רב בצבעי שחור ולבן. דוגמה נוספת מצוינת היא גינה פנימית לבית המעוצב בסגנון כפרי חייבת להיות מעוצבת גם בסגנון כפרי, אחרת הגינה לא תראה חלק מהבית.

יש לעצב את הגינה הפנימית בהתאם למגבלות של החלל הסגור
בחלל סגור המיועד לגינה פנימית יש הרבה פחות אפשרויות עיצוב בהשוואה לעיצוב של גינה בחצר בית פרטי. עניין זה יצריך אתכם לנסות ולעצב את הגינה בהתאם למגבלות של החלל הפנימי, ובצורה שתתמקד ביתרונות של החלל עצמו. מגבלות של גודל החלל, חשיפה לשמש וכו' ינתבו את החלטות העיצוב שלכם משלב התכנון ועד שלב הביצוע.

הדוגמה הכי טובה למגבלות של גינה פנימית הוא נושא הגובה, הרי שתילת עצים גבוהים לא יתאפשר בחלל סגור ומקורה. יכול מאוד להיות ששתילה של פרחים מסוימים הזקוקים להמון שמש יהיה בעייתי לשלב בעיצוב הגינה ודרשו לשתול פרחים שצריכים הרבה פחות שמש.

פינת הישיבה היא האלמנט המרכזי של גינה פנימית
בעוד שבגינות חצר ניתן להשתמש באלמנטים שונים כמו פסלים, עצים וערוגות פרחים כאלמנט העיצוב המרכזי של הגינה, כאשר זה נוגע לגינות פנימיות תמיד האלמנט המרכזי שבעקבותיו יילקחו ההחלטות העיצוביות בגינה הוא אזור פינת הישיבה. הגינה הפנימית היא כמו עוד חדר סלון לבית, וכמו בסלון, פינת הישיבה היא המרכז.

הצעד הראשון שלכם בעיצוב גינה פנימית יהיה להחליט על צורת הישיבה בגינה, בין אם זה כורסאות ישיבה גדולות או בין אם זה שולחן אוכל גדול, ולבחור את הריהוט המתאים.

אין צורך לחשוש מתנאי מזג האוויר
הרבה מעצבי גינות מהססים להשתמש באלמנטים שונים בעיצוב גינת חצר עקב הפחד מתנאי מזג האוויר. למשל ברוב בחצרות פרטיות לא תראו כורסאות ישיבה עשויים מבד שיכולות להיהרס מהגשם. אבל בגינה סגורה ומקורה ניתן לשלב מגוון רחב של אלמנטים עיצוביים שלא ניתן לשלב בעיצוב גינה פתוחה כמו אלמנטים של בד, עץ רגיש למים ופלסטיק.

ניתן להשתמש בטכניקות עיצוב של גינות מרפסת
יש הרבה מקומות להשוואה בין עיצוב גינת מרפסת לבין עיצוב גינה סגורה. בשניהן יש אילוצים של שטח מוגבל, מחסור באדמה וחשיפה חלקית לשמש. בעקבות כך, יש הרבה טכניקות עיצוב גינות במרפסות שאתם יכולים להשתמש בהן לעיצוב הגינה הפנימית הסגורה שלכם.

טכניקות עיצוב מומלצות לגינות מרפסת כגון שימוש נרחב באדניות, חלוקי אבן וכו' יכולות להיות מאוד רלוונטיות גם לעיצוב גינה פנימית.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן