עיצוב גינות בפתח הבית

הקמה של גינה קדמית צריכה לקבל דגש גדול עוד יותר מחצר פנימית או אחורית בגלל שהחצר הקדמית היא כרטיס הביקור של הבית שלכם. רצוי להזמין מעצב גינות המנוסה ביישום העקרונות של עיצוב גינות בפתח הבית. אשמח שנתאם שיחה ונתחיל לתכנן יחד את הגינה בקדמית שלכם. התקשרו אלי  050-5707632

עיצוב גינות בכניסה לבית פרטי

עיצוב גינה בכניסה לבית פרטי

במידה ולבית הפרטי שלכם יש חצר קדמית, אתם חייבים להפנים שהחצר הזאת היא הדבר הראשון שרואים מבקרים ועוברי אורח כאשר הם מסתכלים על הבית שלכם. לא משנה כמה גדולה החצר הקדמית שלכם או כמה קטנה, היא תשפיע על נראות הבית שלכם. אז אם אתם לא רוצים שהשטח שלכם יראה מוזנח ולא מסודר, אנחנו ממליצים שתשקיעו בהקמה ועיצוב גינה קדמית מדהימה ומזמינה.

בכדי לקבל עיצוב גינה מרשים בפתח הבית אתם צריכים כמובן להזמין מעצב גינות המתמחה בגינות קדמיות ומכיר את עקרונות העיצוב המרכזיים הבאים:

עיצוב גינות בפתח הבית מיושם מהצד החיצוני

כאשר מעצבים גינה פרטית פנימית או אחורית אז החלטות העיצוב מתבצעות ביחס לנראות הגינה מתוך הבית, בהתחשב בכך שהדיירים מסתכלים על הגינה מהבית ויוצאים על הגינה מהבית עצמו. אך כאשר מדובר על עיצוב גינות בפתח הבית יש לעבוד מבחוץ פנימה. כלומר, ההסתכלות של מעצב הגינה צריך לקחת בחשבון את המראה של הגינה לעוברים מבחוץ (אלו שפונים אל הבית) ולא דרך מבטם של הדיירים. פחות יהיה חשוב לייצר שילוב בין עיצוב הגינה לעיצוב הפנימי של הבית כמו בעיצוב גינות אחוריות, אלא, יהיה לבצע עיצוב לשילוב הגינה הקדמית עם עיצוב פתח הבית והרחוב.

תכנון גינת כניסה על ידי מעצב

מעצב גינה בפתח הבית חייב לשאול את עצמו האם עיצוב הגינה משתלב עם הרחוב והבתים הסמוכים בשכונה? אך האם הוא גם נראה ייחודי ומיוחד? האם המתבוננים מהרחוב יכולים להבחין בעיצוב בצורה נאותה? ואם כן, אז האם הגינה מרשימה כפי שתוכננה?

תכנון גינת כניסה לבית פרטי

תכנון שביל כניסה פונקציונלי לגינות בפתח הבית

כאשר מעצבים גינה בפתח הבית יש לתת תשומת לב מיוחדת לשביל הכניסה של הבית. בעוד שאפשר לוותר על שביל יציאה לגינה אחורית, זה פשוט יהיה אסון אם שביל הגישה בגינה הקדמית יהיה לא מוגדר או חסום. יש להשקיע בשביל סלול שיוביל את המגיעים לבית מהרחוב עד לכניסה של הבית ללא הפרעה ובנוחות מרבית.

מומלץ לשמור על שביל ישר ללא עיגולים, כאשר הצמחים בגינה אינם חוסמים בשום אופן את השביל. רוב מעצבי הגינות דואגים להציב הפרדות טבעיות או מלאכותיות בצדי שביל הכניסה בכדי למנוע הפרעות מצמחים שונים בעתיד. נוסף על כך, חשוב לדאוג לתאורה מספיק טובה בשביל הגישה לשעות החשוכות. בין אם אתם תולים פנסי תאורה מעל שביל הכניסה ופתח הבית או בין אם אתם מתקינים תאורת רצפה לאורך השביל, אתם חייבים לדאוג ששביל הכניסה ופתח הבית יהיו מוארים כהכלה.

חובה להציב פתרונות תיחום לגינה קדמית

תיחום צריך גם להילקח בחשבון כאשר מעצבים גינה קדמית בכדי למנוע מהגינה עצמה לפלוש לתוך האזור הציבורי, ובכדי ליצור הפרדה בין השטח הפרטי של הבית לשטח הציבורי. הרי השטח הפרטי של הבית שלכם מתחיל בעצם מהגינה ולא מהבית עצמו.

פתרונות תיחום שונים שיכולים להילקח בחשבון כוללים גדרות עץ, שיחים מעוצבים, מבני בטון וכו'. חשוב שבעת העיצוב יילקח בחשבון פתרון התיחום הרצוי והוא ישולב בעיצוב הגינה בטעם טוב.

לסיכום, חשוב שעיצוב גינה בפתח הבית יתבצע במחשבה על ההסתכלות של העוברים ושבים, תוך התחשבות בשביל הכניסה ובתיחום הגינה עצמה. כמובן שגם טרנדים של עיצוב גינות יכולים בהחלט לבוא לידי ביטוי בעיצוב גינה קדמית, אבל רק לאחר ששלושת העקרונות שצוינו לעיל יושמו.

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632