עיצוב גינות בסגנון כפרי

עיצוב גינות בסגנון כפרי שואף לשלב את מראה הגינה בנוף הפסטורלי של הכפר. כמובן שזה הרבה יותר קשה ממה שזה נשמע, ולכן, חשוב להימנע ממספר טעויות בתכנון גינות מעוצבות ולנסות ולפעול כמה שניתן על פי טכניקות העיצוב הכפרי.

גינה בסגנון כפרי פשוט ומינימליסטי

אחד מסגנונות עיצוב הגינות הפופולארי ביותר בישראל הוא העיצוב הכפרי. סגנון עיצוב זה נוצר במושבים הראשונים בארץ ומשם התפתח לכפרים רבים, וגם לגינות פרטיות בעיירות מיושבות. העיצוב הכפרי הוא עיצוב פשוט ואלגנטי שמצד אחד שואף למינימליזם המשתלב מצוין עם הנוף פסטורלי של הכפר, ומצד שני, מעניק קצת חיים למראה החיצוני של הבית הכפרי (שלרוב בנוי בתכנון אדריכלי בנאלי וצבוע בצבעי לבן ובז').

העיצוב הכפרי קוסם מאוד מבחינת הפשטות שלו, אך אסור להתבלבל בין הפשטות של הגינה הכפרית לבין האתגר העומד בפני מעצב הגינה הכפרית. כאשר מעצבים גינה בסגנון כפרי חשוב לשים לב למספר דגשים. אז בין אם אתם גרים בכפר או בין אם אתם רוצים ליצור עיצוב גינה כפרי בגינת הבית הפרטי שלכם בעיר, להלן הדברים שאתם חייבים לנסות לעשות וממה כדאי להיזהר.

על מה כדאי לתת דגש בתכנון גינה כפרית

כאשר מעצבים גינה כפרית חשוב לעבוד על פי הטכניקות הבסיסיות של עיצוב גינות למתחילים, ומעבר לכך, לתת דגש על טכניקות עיצוב הגינה.

עיצוב גינות בסגנון כפרי משתלב בנוף

לשלב את עיצוב הגינה הכפרית בנוף הסביבה

כאשר עובדים על תכנון מראה הגינה הכפרית רצוי לנסות ולשלב את עיצוב הגינה בהתאם לנקודות התאמה של סביבת הכפר. למשל מומלץ להתאים את צבע הדשא לצבעי הירוק שבכפר, ליצור שביל בגינה המתחיל משביל הגישה לבית ועובר דרך הגינה עד לפינת הישיבה, ליצור קווי מתאר שפונים אל נקודת תשקיף ועוד.

רצוי להשתמש בצבעים בהירים בעיצוב גינה כפרית

השימוש בצבעים במהלך עיצוב גינה הוא אחד החלקים החשובים ביותר, וכנגזר מכך, בחירת סכמת הצבעים בעיצוב הגינה. מומלץ בעיצוב גינה כפרית לנטות יותר לכיוון צבעים בהירים המזוהים עם האווירה הכפרית כגון לבן, כחול בהיר, ירוק וצהוב. צבעים אלו יתרמו לאווירה נינוחה וקיצית במראה הגינה הכפרית.

עיצוב גינה כפרית בצבעים בהירים המשתלבים בנוף

עיצוב גינה כפרית בשילוב חומרים מקומיים

רוצים לשלב עץ ואבן טבעית בעיצוב הגינה? רצוי שאלו יהיו חומרים מקומיים. כאשר משלבים חומרים מקומיים בעיצוב הגינה מקבלים את השילוב המושלם של עיצוב הגינה עם הסביבה. למשל, אם באזור הכפר שלכם יש עצי אלון אז רצוי להשתמש בגדרות עץ מאלון וכו'.

מה רצוי לא לעשות בתכנון גינה כפרית

עכשיו שאנחנו יודעים על מה כדאי לתת דגש כאשר מעצבים את הגינה בסגנון כפרי, הנה מספר דברים שכדאי להימנע מהן בעיצוב גינה כפרית:

מומלץ לא להשתמש בחומרים לא טבעיים

אל תשתמשו בחומרים לא טבעיים כגון פלסטיק ובטון בעיצוב הגינה. המראה הטבעי של גינה כפרית יפגע אם תחליטו לשלב פתרונות לא טבעיים בעיצוב הגינה. תמיד נסו לבחור בחלופה הטבעית. לדוגמה, במקום ליצור שביל מבטון כדאי ליצור שביל מחצץ מקומי.

המנעו משילוב אלמנטים עיצוביים של סגנונות מנוגדים

בכדי לשמור על שלמות המראה הכפרי בגינה רצוי להימנע מלבחור אלמנטים עיצוביים מסגנונות עיצוב גינות המנוגדים לסגנון הכפרי כגון סגנון עיצוב גינות מודרני. למשל, חשבו פעמיים לפני שאתם בוחרים מערכת כיסאות ושולחן לגינה מברזל בסגנון מודרני – רוב הסיכויים שהם יבלטו לרעה בעיצוב הגינה.

כדאי להימנע מצמחים שאינם מתאימים לאקלים הישראלי

חשוב לזכור שיש הרבה צמחים מדהימים שאינם מתאימים בצורה אופטימלית לאקלים הישראלי. עיצוב גינה כפרית חייב להתבסס על צמחים מקומיים המתאימים למראה הגינה וליכולת תחזוקת הגינה. כדאי לבחור בקפידה את הצמחים הנשתלים בגינה הכפרית בהתאם לאקלים הישראלי.

 

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632