תכנון גינה פרטית לחסכון במים

אחד הדברים החשובים ביותר לקחת בחשבון בעת עיצוב גינה הוא השימוש במים להשקיית הגינה. אחת המטרות של תכנון גינה פרטית היא להגיע לצרכי שימוש במים הנמוכים ביותר ביחס לעיצוב הגינה הרצוי. ישנם מגוון טכניקות של עיצוב גינות להשגת צריכה מינימלית של מים.

עיצוב גינה חכם הוא עיצוב שפועל ליצור גינה אשר דורשת צריכה מינימלית של מים. כתושבי ישראל אתם כבר בטח יודעים שבזבוז מים יכולה להיות בעיה רצינית. ישראל סובלת מדי כמה שנים מתקופות בצרות וזוהי משימה לאומית לחסוך בכמה שיותר מים.

בעקבות כך, חשוב לבצע תכנון גינה פרטית עם מחשבה על צריכת המים העתידית לתחזוקת הגינה. אז בין אם אתם עכשיו בתהליך הקמת גינה או בין אם אתם רוצים לעצב מחדש את גינת הבית לעיצוב חיסכון מינימלי במים, יש לנו מספר טכניקות עיצוב גינות לצמצום הצריכה של מים.

שימוש באלמנטים שאינם דורשים השקיה בעיצוב הגינה
הדרך הקלה ביותר לחסוך בצריכת מים היא על ידי עיצוב הגינה באלמנטים שאינם זקוקים להשקיה כגון חצץ, בטון ועץ. במקום לשתול מדשאות בכל חלקי הגינה הפרטית ניתן להניח בחלק מהמקומות אלמנטים אחרים של עיצוב שאינם זקוקים להשקיה.

לדוגמה אפשר להניח חצץ בשבילים של הגינה, ליצור פינת ישיבה עם משטח בטון, להתקין דק מעץ באזור הגריל, לבנות אזור משחקים לילדים בגינה עם משטח ספוגי ועוד. ככל שעיצוב הגינה שלכם פחות מתבסס על צמחים הזקוקים להשקיה כך פחות תדרשו להשתמש במים לתחזוקת הגינה.

שתילת צמחים מדבריים
בכדי לשמור על צריכה מינימלית של מים בתחזוקת הגינה מומלץ לשלב כמה שיותר צמחים שדורשים פחות השקיה. יש מגוון רחב של צמחים מדבריים שניתן לשתול בגינה, שמתאימים במיוחד לסגנונות גינה מדברית וים תיכונית. בנוסף ניתן לשתול עשבי תיבול נפלאים כמו רוזמרין ולבנדר שלא דורשים הרבה מים בכדי להבשיל.

רצוי להתייעץ עם מומחה בעיצוב גינות לגבי אילו צמחים מומלץ לשלב בעיצוב הגינה בכדי לשמור על צרכי השקיה נמוכים בעתיד. בנוסף לכך, מומלץ לבחון את האפשרות לשתול עץ גדול בגינה. עצים גדולים זקוקים להרבה פחות מים בכדי לגדול ביחס לפרחים.

התקנה של מערכת השקיה מסודרת
אחד החטאים של מרבית בעלי הגינות הוא שהם משקים את הגינה שלהם יותר מדי פעמים את הגינה, ולרוב בכמויות גדולות מדי. יכול מאוד להיות שיש לכם גינה המעוצבת לחיסכון טוב במים אך אתם משקים אותה יתר על המידה. כדאי להשקיע במערכת השקיה חכמה ומוסדרת שבעזרתה ניתן לקבוע את כמויות המים הנדרשות להשקיה בפערי זמן מוגדרים מראש. כך תוכלו להיות רגועים שגינת הבית שלכם מקבלת בדיוק את כמות המים הנדרשת עבורה ולא מעבר.

שילוב טכניקות למחזור מים בעיצוב הגינה
עוד דרך מצוינת ומאוד אפקטיבית בשמירה על צריכה מינימלית של מים היא על ידי שילוב טכניקות למחזור של מים בגינה עצמה. ככל שתוכלו לנצל מחדש את המים שאתם כבר משתמשים בהם ביום יום כך תוכלו למנוע ניצול של מים נוספים שיכבידו על כמות המים בישראל וכמובן גם על הכיס שלכם.

קיימים טכניקות רבות לשילוב מחזור של מים בגינה. אתם יכולים לנצל מחדש את המים המשומשים בבית למטרות השקיית הגינה. ניתן לאגור את ניקוז המים של המזגן בקיץ, מים משומשים לאחר מקלחת, מים שנשארו מניקיון הבית והרכב, לאגור מי גשם שיורדים במרזב הבית ועוד.

נוסף על כך, כמובן שמומלץ לשלב מספר טכניקות חיסכון במים בעיצוב הגינה עצמה. למשל אפשר להתקין מכלי פלסטיק שאוגרים את מי הגשמים. המים הנצברים הללו יכולים להיות משומשים בימים שלא יורד בהם גשם לאחר מבול. במידה ויש לכם אלמנט של מים בגינה כמו אגם או מזרקה אז חשוב להתקין מערכת למחזור המים הללו בכדי ליצור אלמנט עיצוב עם מים שמתחזק את עצמו וכו'.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632