שיפוץ גינה

לא פעם בבתים פרטיים ומשותפים מגיעות הגינות למצב בעייתי ולא נאה לעין, בין אם עקב טיפול לא נאות, הזנחה לאורך תקופה ארוכה, היעדר תשתיות הולמות או עבודות שבוצעו במקום.

כך הופך מה שאמור היה להיות מרחב נעים התורם לאיכות החיים, למפגע ולמקור למפח נפש.

אודות תהליך שיפוץ גינה 

הבשורות הטובות הן שניתן בהחלט לבצע שיפוץ גינה ולהביאה למצב ירוק, אסתטי ויפה, המנצל את יתרונות המרחב החיצוני.

יש לציין כי ניתן לבצע מספר פעולות חשובות גם באופן עצמאי, שיכולות להועיל עבור שיפוץ גינה בבית פרטי או משותף. יחד עם זאת, כפי שנראה בהמשך מדובר בעבודות שיכולות להיות מורכבות, ובכל מקרה מצריכות ידע מקצועי נרחב, ולכן תמיד מומלץ להתייעץ לכל הפחות עם בעל מקצוע כמו אלעד ורדי. במרבית המקרים גם יהיה צורך בסיוע מקצועי על מנת לעמוד ביעדים וליהנות מגינה יפה, ירוקה ומלבלבת לשביעות רצונכם.

גינות שצריכות שיפוץ

שיפוץ גינה בבית משותף או גינה בבית פרטי עשוי להידרש עקב נסיבות רבות שהביאו את המרחב החיצוני למצב לא נאה ומוזנח. לדוגמא, לעיתים בעלי הבית ודייריו דווקא השקיעו ממיטב כספם ומרצם בהקמתה של הגינה לפני מספר שנים, אולם היא לא תוכננה והוקמה באופן מספיק מקצועי, עם התייחסות שאינה הולמת לסוגי הצמחים, תנאי האקלים, סוג האדמה, מערכות השקיה, מיקומי שתילה ועוד. הדבר הוביל, למרות הרצון הטוב, לקמילה הדרגתית והתייבשות של הצמחים. מאידך, יש גינות שדווקא תוכננו והוקמו בצורה טובה, אולם לא נלקחה בחשבון היכולת והנכונות של הבעלים לטפל בה, דבר שהוביל בכל זאת להזנחה.

מצב נפוץ מוכר הוא קנייה של בית מיד שנייה או דירה בקומת קרקע, אשר הגינות שלהם נהרסו עקב עבודות שיפוץ נרחבות, או שהיו ממילא מוזנחות. כאמור, ישנן גם גינות שניזוקו קשות עקב שריפות, ויש סיבות נוספות כמו מתקפות של מזיקים ועוד. אמנם, הסיבה המסוימת שבגללה נדרש שיפוץ גינה משפיעה על המראה הנוכחי, ולעיתים גם על חלק מהעבודות שצריכות להתבצע, אולם בכל מקרה ההתערבות נדרשת. יתרה מכך, בעזרת אלעד ורדי ניתן להביא את הגינה אפילו למצב טוב יותר משהיה בימיה "הטובים", בזכות התחשבות מלאה ומדויקת ברצונות, בחזון ובצרכים הפרקטיים שלכם מהגינה, ומתן פתרונות הולמים המבוססים על ידע וניסיון עשיר. 

ממה מורכב שיפוץ הגינה?

תהליך שיפוץ גינה עשוי לכלול קשת רחבה של עבודות כפי שנראה בהמשך, והוא תלוי בפרמטרים רבים המשתנים מגינה לגינה ומאדם לאדם – החל במסגרת הזמנים, דרך החזון שלכם לגבי הגינה, ועד לגודלה ולמאפייניה המיוחדים. בניגוד למספר פעולות שניתן לבצע באופן עצמאי, שיפוץ גינה מקצועי הוא תהליך מוסדר המאפשר לתת מענה מדויק ונכון לכל הצרכים והדרישות. הוא מתחיל עם פגישת היכרות שבה אלעד ורדי מגיע לבית הלקוח על מנת לבחון את מצבה הנוכחי של הגינה, על הרכב האדמה, התשתיות והצמחים. כמו כן, בפגישה זו ידבר אתכם אלעד וישאל על הסיבות שבגללן הגינה נמצאת במצבה הנוכחי, וכמובן כיצד תרצו לשפץ אותה בהתאם לנטיות אסתטיות, זמן פנוי להתעסקות בטיפוח גינה, שימושים הייתם מעוניינים לעשות בה וכן הלאה. זהו השלב שבו גם מתחילים לדבר על לוחות הזמנים לפרויקט ועל מסגרת התקציב. מייד נתאר את המרכיבים השונים של השיפוץ ותוכלו להבין שהעלויות והזמנים יכולים להשתנות מאוד בהתאם לסוג העבודות הנדרשות.

בכל מקרה, בשלב הבא יתחיל אלעד ורדי לעבוד על תוכנית השיפוץ לגינה, המתבססת כמובן על המידע שנאסף בפגישת ההיכרות אתכם. בהתאם לכך יכין אלעד תוכנית שיפוץ ועיצוב מקיפה לגינה, העומדת גם בהגדרות של לוחות הזמנים ומסגרות התקציב שנקבעו. התוכנית היא למעשה תוכנית אדריכלית אשר בה מפורטים הפרמטרים השונים של הפרויקט, החל בגבהים ותוואי השטח, דרך צמחים, תאורה וריצוף, ועד למערכת ההשקיה ואלמנטים מעוצבים.

כאמור, שיפוץ גינה עשוי לכלול מגוון רחב של עבודות ומרכיבים. כך למשל, הוא עשוי לכלול הכנה של השטח לרבות גיזום שיחים, עקירה של עצים, ניכוש עשבים, יישור אדמה תוך התייחסות לסוגיות של גבהים וניקוז מים, שיפוץ של שבילים קיימים או סלילה של חדשים. כמו כן, עשויה להתבצע עבודה על תשתיות כגון סידור של נקודות המים, התקנה של צנרת וממטרות, תיקון של מערכת ההשקיה הקיימת או התקנה של חדשה לרבות מערכות ממוחשבות חכמות.  כמובן שהעבודות יכללו גם את שתילת הצמחייה המתאימה לתנאי האקלים והשטח, למסגרת התקציב, לנכונותכם להשקיע בטיפוח וגינה, העדפות אישיות וכן הלאה. עוד מרכיבים של התוכנית יכולים להיות אלמנטים התורמים לעיצוב ולשימוש יעיל בגינה, כגון פתרונות הצללה ופרגולה, התקנה של תאורת גן לצרכים אסתטיים ופרקטיים, גדרות עץ, במבוק ואחרות, בריכת נוי, דשא סינטטי או טבעי, תכנון פינות ישיבה ומנגל עם ריהוט גן הולם, ועוד.

כעת תוכלו כמובן לסקור את תוכנית השיפוץ ולתת עליה את דעתכם, לרבות הערות ובקשות לשינויים. לאחר אישור התוכנית, ולפי לוחות הזמנים שסוכמו מראש, יחלו עבודות השיפוץ בגינה בצורה מסודרת ויעילה, ותוך שימוש בכלים ואנשי מקצוע בהתאם לצורך. אחרי שעבודות השיפוץ יסתיימו לשביעות רצונכם המלאה, ניתן גם להמשיך ולקבל שירות לצורך תחזוקה שוטפת של הגינה עם עבודות גינות תקופתיות ומקצועיות.

כמה עולה לשפץ את הגינה?

כמו בתחומים רבים אחרים, גם בשיפוץ גינה משחקות העלויות תפקיד מרכזי. הדבר מובן בהחלט ואנשים רבים מעוניינים לבצע שיפוץ גינה בזול. אחרי שקראתם את הנתונים שלעיל, אתם בוודאי מבינים כי שיפוץ גינה בבית פרטי או משותף יכול לנוע על פני טווח מחירים נרחב ביותר. הוא מושפע בין היתר מגודלה של הגינה, ממורכבות העבודות, ממספר שעות העבודה, ממספר אנשי המקצוע הנדרשים, משימוש בציוד כבד, מחומרים כמו טוף או חלוקי נחל, מסוג הצמחייה הנבחרת, סוג מערכת ההשקיה ועוד הרשימה ארוכה.

יש לציין כי שיפוץ גינה עצמאי עשוי לספק חיסכון כספי. ואולם, אם אין לכם ידע משמעותי והולם בתחום עלולה השקעת הזמן והכסף לרדת לטמיון, למשל עקב תכנון וביצוע לקוי של תשתיות, בחירת צמחים שאינם מתאימים, הערכה לא נכונה של צרכי השימוש בגינה, וכן הלאה. יחד עם זאת, אין בכך לומר שלא ניתן לחסוך בעלויות של שיפוץ גינה. ראשית, כמו בכל תחום ניתן לפנות אל מספר בעלי מקצוע ולבחון את טווח המחירים שהם מספקים. אמנם, עד לסגירת התוכנית האדריכלית לשיפוץ הגינה לא תהיה הצעת מחיר ודאית ומדויקת לחלוטין, אך את הטווח ניתן לאמוד. 

שיפוץ גינות עם אלעד ורדי – 20 שנות ניסיון

אנשי המקצוע והחברות בתחום מציעים מחירים שונים, הנובעים בין היתר מהמוניטין שלהם, מיכולותיהם המקצועיות, מאזורי הפעילות של החברה ומשיקולים כלכליים שונים. לכן, תוכלו לדבר עם אנשי מקצוע ולקבל הערכה של עלויות הפרויקט, ולבחור בזו שהכי משתלמת עבורכם. יחד עם זאת, אם קיבלתם קיבלתם הצעת שיפוץ גינה בזול, במחיר הנמוך משמעותית מהמקובל בתחום, כדאי לוודא שהוא לא בא על חשבון איכות. כלומר, לא על חשבון ניסיונם הרב של אנשי המקצוע בחברה, לא על חשבון טיב השירות, ולא על חשבון החומרים והמרכיבים השונים בגינה.  אלעד ורדי הינו מעצב גינות מהשורה הראשונה בישראל, ומתמחה בשיפוץ שינות מאז שנת 2001. לעיצוב ותכנון גינות נוספות פנה אלינו ונשמח לסייע.

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632