עיצוב גינות גדולות

עבורי כמעצב גינות, חצרות בתים גדולות פותחות בפני אין ספור אפשרויות לתכנון ויישום הגינה,
לרוב אף יותר מאשר בחצרות קטנות. לצד זאת, החשיבה שלי כמעצב כאשר שטח הגינה שלכם גדול מציב אתגר עיצובי לא קטן.
זהו אמנם אתגר – אך בשיתוף פעולה אתכם, אני דואג להפוך אותו ליתרון משמעותי. תהליך תכנון גינה הוא אף פעם לא משימה קלה, ולכן עיצוב גינה גדולה צריך להתבצע בצורה נכונה.

אך עוד לפני שלב העיצוב כדאי לקחת בחשבון מספר דברים.

תכנון ועיצוב גינות גדולות

עיצוב גינות גדולות – תכנון מקדים

  • שטח הבית – אם מדובר בשטח היקפי וגינה הנבנית מסביב לבית הרי שתנאי השמש משתנים עבור חלקים שונים של הגינה וצריך להתאים את המקורות הנכונים, הצמחים, העצים, השתילים והפרחים הנכונים לכל כיוון.
  • גיוון – זה מוביל אותנו לפרמטר השני. אחד הכייפים הכי גדולים בהקמת גינה גדולה זו האפשרות לגוון את העבודה וליצור מעין פינות או כמה גינות בגינה אחת ולשלב סוגים שונים של פריטים לכדי גינה אחת אשר כמובן חייבים להשתלב אחד עם השני.
  • מערכת ההשקיה – אתגר גדול בגינות גדולות אך כאשר העבודה נעשית במקצוענות ומערכות ההשקיה הם המתקדמות ביותר ואוטומטיות, לא צריכה להיות בעיה בהרכבת מערכות ההשקיה בכל שטח שהוא.
  • עלות הפרויקט – מצד אחד עלות גינה גדולה יקרה יותר מין הסתם מעלות גינה קטנה אך מצד שני אם החלק המרכזי בגינה הוא דווקא הדשא הרי שאין הבדל משמעותי וכן כאשר יש גינה גדולה יותר אפשר לרווח את העצים והפריטים בגינה ללא בעיה ואין צורך לדחוס פריטים אחד ליד השני גם מתוך מחשבה עיצובית וגם מתוך מחשבה לעתיד כאשר כל עץ, שתיל וצמח צריכים את מרחב המחייה שלהם.


עיצוב גינות גדולות מתבסס על מספר עקרונות עיצוב ייחודיים

כאשר עולה הצורך בעיצוב גינה גדולה, רוב המומחים בעיצוב גינות ממליצים דווקא על עיצוב פשוט. כזה שמתבסס על מספר עקרונות בסיסיים באדריכלות נוף אשר יכולים בקלות יחסית להשתלב האחד עם השני.


חלוקת שטח החצר לאזורים מופרדים בתכנון עיצוב הגינה

גינות גדולות במיוחד מחייבות ברוב המקרים במהלך תכנון הגינה להיות מחולקות לאזורים נפרדים קטנים יותר, על מנת לקבל את הירידה הנדרשת לפרטים.
לדוגמה, חצר גדולה של בית יכולה להתחלק לאזור ישיבה אשר יתפקד כשלוחה של הבית, לאזור גינה שבו תושתל מרבית הצמחייה ולמשל אזור עבור הילדים אשר יכלול פינת משחק.
חלוקה של שטח גינה גדול מאפשר למעצב הגינה לעצב נכונה את הגינה הן ברמה הכללית והן ברמה הפרטנית.
עם זאת, חשוב גם ליצור המשכיות בין החלקים המופרדים בגינה ולוודא שברמת העיצוב הכללית יש המשכיות באלמנטים שונים של עיצוב הגינה, אחרת עיצוב הגינה יכול להיראות שונה מאזור לאזור.

החשיבות של נקודות משיכה וויזואליות בעיצוב גינה גדולה

אם אתם ברי מזל מספיק לקבל חצר גדולה, חשוב שתשתמשו בכל האמצעים הוויזואליים שעומדים לראשותכם בעיצוב גינות. אחת הטכניקות העיצוביות המתאימות ביותר עבור גינה גדולה היא השימוש בנקודות משיכה וויזואליות.
נקודות אלו הן למעשה אלמנטים עיצוביים גדולים אשר תופסים את העין ומהווה סוג של עוגן עיצובי שמושך את העין ומהווה נקודת התייחסות מרכזית.
רוב מעצבי הגינות בוחרים אלמנט עיצובי גדול לכל אזור חלוקה של הגינה הגדולה אשר סביבו הם מבססים את העיצוב של כל אזור.
למשל, בפינת הישיבה האלמנט העיצובי המרכזי יכול להיות שולחן גדול או סככה שמגדרת את אזור הישיבה.
רוב מעצבי הגינות משתמשים בדרך כלל באלמנטים עיצוביים שכיחים כגון עץ ירוק עד, פסל דקורטיבי גדול, בריכת שחייה, מזרקה, פינות ישיבה וכו'.

עיצוב גינה גדולה עם חלוקה לאזורים שונים

שתילת מסיבית של צמחייה בגינה

הקמת גינות קטנות לרוב לא כוללת שימוש רב של צמחייה כתוצאה מחוסר בשטח, כך שמעצב הגינה הקטנה ידאג לשתילה נקודתית של צמחייה תוך התמקדות בעיצוב פינת הישיבה.
בשונה מכך, גינה גדולה מציעה שטח גדול לשתילה של צמחייה. תכנון של גינה גדולה יתמקד רבות על הצמחייה של הגינה, כאשר פתוחות בפני מעצב הגינה הגדולה אפשרויות רבות של צמחייה.
מעצב גינה יכול לבחור בעיצוב של צמחייה ירוקת עד, עם שימוש בהרבה עצים ירוקים ושיחים שאינם צריכים הרבה מים לאורך השנה. ניתן מצד שני גם לשתול פרחים עונתיים אשר יספקו עיצוב גינה משתנה בין עונות השנה השונות. נוסף על כך, יש בעלי גינות גדולות שגם בוחרים להגדיר חלק מהגינה הגדולה בתור גינת ירק לגידול עצמאי של ירקות כמו עגבניות או גזר.

שילוב של סגנונות עיצוב גינה בשטח גדול

אחד מהחוקים הבסיסיים ביותר של עיצוב גינה מורה על כך שכל עיצוב של גינה חייב להתבסס על סגנון עיצוב גינה מרכזי אחד ויחיד.
עם זאת, יש מומחים בתכנון נוף אשר טוענים שבעיצוב גינה גדולה ניתן לתכנן עיצוב גינה עם שני סגנונות עיצוב מרכזיים. הטענה של אותם מעצבי גינות מתבססת על כך שבשטח גדול ביותר ניתן לשלב בצורה הגיונית מספר סגנונות עיצוב של גינה.
למשל, לעצב בסגנון מודרני את אזור פינת הישיבה בכניסה לחצר ובו זמנית לעצב בסגנון גינה טרופי את האזור שמבסיס לבריכת שחייה.


עיצוב גינות גדולות – אלעד ורדי

רוצים להקים גינה גדולה בבית? השאירו פרטים באתר או חייגו עכשיו וקבלו פירוט וסדר גודל לעלות גינה מכל סוג. לפירוט מדויק יותר יש להגיע לנכס ולראות מה ניתן לבצע, מה התוכניות שלכם, מה הסגנון שלכם ולהתאים תוכנית אדריכלית מסודרת.עיצוב גינה גדולה ותכנון גינות

לפרטים נוספים על עיצוב גינות גדולות או קטנות מכל סוג לרבות גינות נוי בשילוב פרגולות, בריכות נוי וכל אלמנט עיצובי ושימושי אחר בגינה לרבות תאורת גן ועוד השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם עם הצעת מחיר משתלמת להקמת גינהגדולה במחירים נוחים.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632