עיצוב גינה קטנה

גינה קטנה או גינה גדולה – בפועל זה לא כל כך משנה.
מה שמשנה וחשוב הוא העיצוב והיכולת שלה לספק לנו את כל מה שאנחנו צריכים – מרחב נוח, נעים וגם יפה ומושקע.
חלק מאתנו אוהבים לבלות לא מעט שעות בגינה שלנו יחד עם חברים, בני משפחה ואנשים קרובים, וחלק רוצים לנצל את הגינה לטובת גידול צמחים, עצי פרי ושילוב של אלמנטים מסוגננים שיחד יוצרים מרחב צבעוני, שמשלים את הבית.

החוכמה כשעובדים על תכנון גינות קטנות זה להצליח להביא לידי ביטוי את היופי של הגינה אף על פי שהיא נבנית על שטח קטן ואין לה כביכול את הכוח לבלוט. אך כמו בכל אומנות, המגבלה היא כלי ליצירה ודווקא גינות קטנות יכולות לבלוט ולעשות אימפקט גדול ואין ספק שזהו אתגר לכל בעל מקצוע בתחום הגננות. רוצים להקים שכיית חמדה קטנה בדמותה של גינה קטנה ונחמדה?
נשמח לעמוד לרשותכם ולעמוד באתגר הזה, לתכנן יחד איתכם גינה מינימליסטית אבל כזאת שתדע לבלוט החוצה ולתת את המראה, הרושם והאפקט שגינה קטנה יכולה לספק אם מתכננים אותה ובונים אותה בצורה חכמה ונכונה.

מה חשוב לקחת בחשבון כאשר נעזרים בשירותי עיצוב גינה קטנה?

בניגוד לכפי שחושבים רבים, עיצוב גינה קטנה, בניגוד לגינה גדולה למשל, הוא אתגר לא פשוט המצריך התייחסות לפרמטרים שונים מאלה שבוחנים כאשר מעצבים חללים חיצוניים גדולים. לשטח הקטן יש חשיבות רבה מאד וכל אלמנט שבוחרים צריך להשתלב בו כהלכה.

מסיבה זו מומלץ מאד להיעזר באנשי המקצוע המתאימים המציעים שירותי עיצוב גינה קטנה בבית פרטי ויודעים כיצד להתמודד בהצלחה עם האתגרים השונים שהיא מביאה אתה. אלעד ורדי הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה והדרך להשיג את כל מה שצריך מגינה קטנה ומאתגרת – מרחב מזמין ויפה, אבל גם פונקציונאלי בו זמנית.

היתרונות בתכנון גינה קטנה

בתכנון גינה קטנה אפשר להרוויח גם כמה דברים: ראשית מבחינת תקציב ומכיוון שעלות הקמת הגינה הקטנה בדרך כלל נמוכה יותר מעלות הקמת גינה גדולה, אפשר לשלב עצים יקרים יותר או מיוחדים ואלמנטים עיצוביים מרשימים ויוקרתיים כמו מזרקה למשל וכדומה. כך ניתן לבנות גינה ברמה גבוהה שתבלוט היטב.

דבר נוסף שאפשר לעשות זה להשקיע בתאורה כך שתאיר בצורה אומנותית את הגינה בלילה ותהפוך אותה ליצירת אמנות לילית.

עיצוב לילי לגינה קטנה

עיצוב גינות קטנות הוא משימה, כאמור, לא קטנה ובייחוד בשל מגבלותיו המיוחדות מאד של השטח. כאשר מדובר בשטח קטן חשוב לבחור בקפידה כל אלמנט ואלמנט וגם לנצל אותו כהלכה כדי להפיק ממנו את המרב. הליך עיצוב גינה קטנה בבית פרטי מתחיל בבחינת הנקודה הראשונה החשובה: האם מדובר בגינה קטנה קיימת או בגינה חדשה.

גינה קיימת שצריכה שדרוג דורשת חשיבה מחוץ לקופסא וניצול הקיים, לעיתים, לטובת העניין. לעומת זאת, עיצוב גינה קטנה חדשה לגמרי מאפשר לכם יצירתיות רבה יותר ופחות מגבלות. אם הגינה קיימת יש לבחון את התשתיות הקיימות וכיצד אפשר לנצל אותן לטובת העניין, את התאורה (אם יש) ואת כל האלמנטים האחרים שבמקום להחליפם אפשר לשנות את מיקומם או לשדרג אותם מעט.

הגדרת מטרותיה של הגינה  

עיצוב גינה קטנה ממשיך בהתייחסות אל הצרכים ובעיקר אל ייעודה של אותה גינה. לאחר שנמצא בעל המקצוע שיבצע את העבודה והוחלט גם התקציב, חשוב להגדיר את המטרות שאותן רוצים להשיג ובייחוד מהי מטרתה של אותה גינה: האם אתם מעוניינים לנצל אותה כדי לארח חברים או בני משפחה?
האם אתם רוצים לנצל את השטח הקטן כדי לאפשר לילדים לשחק בחוץ ולהתרוצץ קצת? או שאולי אתם רוצים לנצל את השטח הזה כדי לגדל צמחי תבלין, להקים חממה קטנה אולי או לשתול כמה עצי פרי, שאתם אוהבים? הגדרת הצרכים וגם המטרות שלכם תעזור בבחירתו של העיצוב הנכון העונה על כך ותואם לכל הדרישות.

עיצוב הגינה בהתאם למיקומה 

מיקומה של הגינה – בחזית או בחלקו האחורי של הבית, היא נקודה נוספת וחשובה מאד שיש לקחת בחשבון במסגרת שירותי עיצוב גינה קטנה. אם הגינה הקטנה שלכם נמצאת בחזית הבית, עליה להשתלב עם מבנה הבית כולו וגם לשמש כמעין "כרטיס ביקור".

במקרה הזה אותה גינה, וקטנה ככל שתהיה, צריכה להיות דקורטיבית ומושקעת מאד שכן פעמים רבות היא תהיה הדבר הראשון שנראה. אם הגינה הקטנה שלכם נמצא בחלקו האחורי של הבית, תוכלו להרשות לעצמכם הרבה יותר יצירתיות מבלי להתחשב בסביבה כולה, בהכרח, אלא אך ורק בפנטזיות ובצרכים הנקודתיים שלכם.

תכנון וחלוקת הגינה לאזורים

חלוקת הגינה לאזורים שונים היא פרמטר נוסף שחשוב להתייחס אליו, וגם אם מדובר בשטח קטן יחסית. אפשר לנצל גינה קטנה לכמה צרכים אם עושים זאת כהלכה. אזור שמשי מאד יכול להתאים לשתילת צמחים שזקוקים לשמש חזקה ואת האזור המוצל יותר אפשר לנצל לטובת פינת ישיבה. התייחסות לתנאי מזג האוויר וגם לכיווני האור נדרשת לא פחות במקרה הזה ותורמת לתכנון נכון ועיצוב שהוא גם חכם.

בכל הקשור לשבילים בגינה, מכיוון שמדובר בשטח קטן ייתכן ושבילים יהיו, במקרה זה, מיותרים, אך אפשר לבחון גם אותם כדי ליצור קצת יותר עניין. שימוש באבני נחל, למשל, שהן אבנים קטנות לרוב, בהחלט יכול להתאים ולאפשר לנו ליצור שביל גישה קטן וקצר יחסית בתוך הגינה עצמה. סביב אותו שביל כדאי לשתול צמחיה נמוכה יפה, שלא חוסמת אותו ואת הגישה.

שימוש באלמנטים עיצוביים מרהיבים

כדי ליצור מראה דרמטי יותר ומרהיב, שימוש באדניות גבוהות בגינה יכול להתאים. כאשר מדובר בגינות קטנות מנצלים את הגובה לטובת העניין, במקום את השטח המצומצם, ונוהגים לשלב אדניות עם צמחים גבוהים שיוצרים אשליה של גובה וגודל. גם שילוב של קירות ירוקים יכול להתאים כדי לנצל חומות קיימות, למשל, ובהחלט מוסיף צבע וגם יופי.

תכנון גינה בשילוב מערכת השקיה חכמה

בכל הקשור למערכות השקיה, בגינות קטנות מדובר במשימה קלה יותר בשל השטח הקטן יחסית, אך גם היא צריכה להיעשות בצורה חכמה. פעמים רבות יוחלט על השקיה ידנית ולא אוטומטית ובמקרים אחרים שילוב של מערכת השקיה היא הדרך הנכונה. הדבר תלוי בצמחיה שאותה בוחרים לשלב בגינה עצמה וגם בצרכים הנקודתיים שלה.

אם אתם מעוניינים בתחזוקה קלה וזולה יחסית ולא רוצים לשלב מערכת השקיה מורכבת, בחרו צמחים שקל לתחזק ולהשקות באופן ידני וגם כאלה שאינם צריכים כמויות רבות של מים. לצמחים רגישים יותר, חשוב לבחור בהשקיה אוטומטית שתעשה עבורכם את העבודה ותתאים את כמות המים המדויקת לצמחיה.

מדוע עיצוב גינות קטנות מקצועי הכרחי כדי ליצור את המראה הנכון וההרמוני?

עיצוב גינות קטנות מצריך פנייה לבעל מקצוע מנוסה ומיומן בדומה לעיצוב בית וגם תכנונו. הגינה שלנו, וקטנה ככל שתהיה, היא חלק בלתי נפרד מאותו מרחב כולל ועליה להשתלב כהלכה עם המקום עצמו. כאשר העיצוב הוא מקצועי הוא מתייחס לכל הפרמטרים הנדרשים שיחד יוצרים את המראה השלם וההרמוני, ואילו כאשר הוא פחות מוצלח הוא עשוי להשפיע רבות על האווירה כולה.

עיצוב גינה קטנה בבית פרטי

בין אם הגינה שלנו נמצאת בחזית הבית ובין אם בחלקו האחורי, חשוב להשקיע בה ולנצל אותה כהלכה. בעל מקצוע שיודע לעשות את העבודה יבחר את כל האלמנטים הנכונים שצריך וגם יבצע חלוקה חכמה של המרחב עצמו תוך התייחסות לכל הצרכים.

גינה קטנה ויפה יכולה "להקפיץ" את מראה הבית ומעבר לכך לשמש לנו כמקום לברוח אליו כשאנו מחפשים את השקט או את הפרטיות. בגינה קטנה ויפה נוכל לבלות את שעות הבוקר עם כוס קפה או לסיים את היום הארוך בתה חמים וטעים עם האנשים שאנו אוהבים. החוויות הקטנות האלו וגם המראה שייווצר כתוצאה מעיצוב שהוא הרמוני ונכון יתרמו רבות לתחושה הכוללת וישפרו את איכות החיים.

כיצד עיצוב גינה קטנה בבית פרטי שונה מעיצוב גינה גדולה?

עיצוב גינות קטנות שונה במהירותו מעיצובן של גינות גדולות בשל תנאי השטח המיוחדים. כאשר השטח שלנו קטן הוא מגביל אותנו מבחינת מספר האלמנטים שנוכל לשלב בו וגם מבחינת חלוקת האזור עצמו לתתי אזורים. מצד אחד חשוב שהגינה לא תהיה עמוסה מדי כדי לא ליצור צפיפות רבה וחוסר נעימות, אך מצד שני נרצה לנצל את השטח בצורה המקסימאלית כדי לשלב בו את כל מה שאנו רוצים בגינת החלומות שלנו.

היתרונות בעיצוב גינה קטנה

אחד היתרונות בגינה קטנה, שלא כמו זו, הגדולה, הוא הפרטיות והאינטימיות שהיא מציעה. גינה קטנה ואינטימית יכולה לכלול אלמנטים אישיים יותר ולשמש אותנו כמקום לברוח אליו מהמולת היום. גינה גדולה, לעומת זאת, יכולה להיות פחות אינטימית, מה שמצריך חלוקה חכמה יותר לאזורים.

תכנון ועיצוב גינות קטנות

עיצוב של גינות קטנות יכול להתבסס, למשל, על נושא מסוים. אפשר לעצב גינה קטנה בהשראת הגנים האנגלים, למשל, או בהשראת הזן. במקרה הזה לא נצטרך כמות רבה מאד של אלמנטים ובעזרת מספר מצומצם שלהם נוכל ליצור את המראה המתבקש וגם לקבל את האווירה שבה אנו מעוניינים. אין ספק שעיצוב של גינה קטנה יכול להיות אתגר גדול מאד, אך גם לגינה הקטנה, לאותו שטח מצומצם יש לא מעט יתרונות שיכולים להפוך את אותו מרחב למיוחד.

ובל נשכח גם את עניין התחזוקה ועניין הכסף. כאשר מעצבים גינות קטנות יש צורך, כאמור, בפחות אלמנטים וגם תהליך העיצוב, התכנון וכל מה שמגיע לאחר מכן קצר הרבה יותר. מכאן יוצא כי ההוצאות הכספיות על השלבים המקדימים הן נמוכות יותר וגם על העבודה עצמה.

בהמשך, מכיוון שמדובר בגינה קטנה, התחזוקה הנדרשת היא פשוטה יותר, אין צורך בכמות מים רבה לצרכי השקיה וגם בעבודות גינון מורכבות וממושכות. שמירה על גינה קטנה, ומושקעת ככל שתהיה, איננה מצריכה מכם עבודה רבה בהשוואה לזו הנדרשת לגינה גדולה ולכן יכולה להתאים לכאלה המחפשים מענה שהוא קל יחסית.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים שירותי עיצוב גינות קטנות?

אם אתם מעוניינים להזמין שירותי עיצוב גינה קטנה בבית פרטי, כדאי לכם להתייחס למספר נקודות חשובות שיבטיחו לכם את המענה המתאים. בעל מקצוע שמתמחה בשירותי עיצוב גינה קטנה צריך להבין לעומק את הצרכים ולדעת להתאים את הפתרונות למגבלות השטח.

בעל מקצוע כזה צריך להכיר את האלמנטים הקיימים שיכולים לעזור בעת שילובם בגינה, את הפתרונות ואת הדרכים לעשות זאת כהלכה ובאופן כללי לדעת כיצד להתמודד עם האתגר. כדאי לבדוק גינות שעיצב, לראות תיק עבודות וגם לקבל חוות דעת מלקוחות. עיצוב נכון של גינות קטנות מתחיל בפנייה לאנשי המקצוע הנכונים למשימה וכדאי שהדבר ייעשה כהלכה.

חולמים על גינת בוטיק קטנה ואיכותית?
יתרון נוסף של גינות קטנות הוא בכך שהטיפול בה קל יותר מטיפול בגינה גדולה. זהו יתרון גדול לאנשים שאין להם כוח לטפל בגינה ומתאים להם גינה קטנה אך מעוצבת שאפשר יהיה לטפל בה בקלות.

כאמור לגינה קטנה יש יתרונות משלה ואם מתכננים אותה במחשבה וביצירתיות היא יכולה להיות מדהימה ביופייה ולתת לכם כל מה שגינה גדולה יכולה לתת רק בעלות נמוכה יותר ובפחות תחזוקה.

לפרטים נוספים על תכנון גינות קטנות וגדולות ושאר שירותי גננות מתקדמים השאירו פרטים או צרו קשר עכשיו ונשמח לייעץ לכם לגבי ההבדלים בין הגינות השונות ולהגיע לסיור בשטח לבדוק היתכנות לבניית גינה מכל סוג. חייגו עכשיו לפרטים נוספים >> 050-5707632

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632