עיצוב גינה עם בריכה

ההצלחה של עיצוב גינה עם בריכה תלוי במשתנים רבים המשפיעים על שילוב הבריכה בעיצוב הגינה.
אלו שמצליחים לשלב בהצלחה את הבריכה בגינה נהנים מעיצוב גינה מרשים ודרך נהדרת לבלות עם המשפחה בחודשים החמים.
מעוניינים בהתקנת בריכה בגינה הפרטית? להלן כמה שאלות שכדאי לכם לשאול.

עיצוב גינה עם בריכה

בריכת שחייה היא ככל הנראה האלמנט העיצובי הכי מרשים שיש לגינות פרטיות, כאשר אין ספק שעיצוב גינה עם בריכה נחשב למשהו יוקרתי. בנוסף לכך, הבריכה היא דרך מצוינת להפוך את הגינה הביתית לחלק בלתי נפרד מהבילויים המשפחתיים בחופשים של המשפחה או בשעות הפנאי.

אך באותה נשימה חשוב לזכור שעיצוב גינה פרטית עם בריכה היא לא משימה קלה בכלל. יש מספר משתנים שיש לתת עליהם דגש כאשר מעצבים גינה עם בריכה, ובמידה ואחד מהמשתנים הללו לא יטופל כהלכה, שילוב בריכת השחייה עם עיצוב הגינה יהפוך במהרה לאסון עיצובי.

כאשר מעצבים גינה עם בריכה חשוב לשאול מספר שאלות חשובות:

איזה גודל בריכה אפשר להתקין בגינה?

כאשר מעצבים שטח גינה קטן שהולך לכלול גם בריכה יש הרבה דברים שצריכים להיחשב מנקודת מבט אסתטית, פונקציונלית והתאמה לדרישות בטיחות. בהרבה מקרים יש מגבלות של נוהלי בניה אשר תקבלו מהקבלן המבצע וכמה דרישות של בטיחות שתדרשו להשלים בנוגע לבטיחות בבריכה. אתם גם מוזמנים לקרוא עוד על כללי בטיחות בגינות פרטיות בהקשר לבטיחות בבריכה.

מעבר לכך צריך להשאיר מספיק מקום לפינת הישיבה בגינה, אזור כניסה לגינה מבחוץ והכניסה מכיוון הבית. במידה ורוצים לשלב מדשאה או שביל גישה, גודל הבריכה יהיה חייב להיות קטן יותר.

אין מגבלה על גודל בריכה בעיצוב גינה פרטית. הבריכה יכולה להיות קטנה ככל שרוצים (הילדים בכל זאת ישמחו להשתכשך גם בבריכה קטנה) או גדולה ככל שתרצו. עם זאת, לרוב מומלץ לא להתקין בריכה בגודל של יותר משני שליש משטח הגינה הכולל על מנת לאפשר כניסה ויציאה מרווחת בין הבית לגינה.

בריכה עשויה פיברגלס או בטון?

קיימים שני סוגים פופולאריים של בריכות שחייה: סוג אחד הוא בריכות העשויות מזכוכית פיברגלס והסוג השני הוא בריכות הבנויות מבטון. לכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו ואתם תדרשו להחליט איזה בריכה אתם רוצים להתקין בגינה שלכם.

בריכות פיברגלס הן בריכות זולות. ההתקנה שלהן מהירה, כאשר הן מגיעות מורכבות במלואן. לרוב בריכות אלו תידרש התקנה של עוד כמה אמצעי בטיחות כמו גדר ודק עצים, אך ההתקנה של בריכות שחייה אלו אינה מסובכת. החיסרון היחידי של סוג זה של בריכות הוא שאין חופש בעיצוב הבריכה (קונים את הבריכה בעיצוב מוכן מראש) ופיברגלס הוא חומר עמיד פחות מבטון.

בהשוואה בריכות בטון יותר יקרות מכיוון שהבניה של הבריכה נעשית על ידי קבלן בגינה על פי מפרט מבוקש של הלקוח. מכן נגרר שאפשר לעצב את הגינה כפי שרוצים ובשילוב מושלם לפי עיצוב הגינה הרצוי. מצד שני, כמובן שחומר הבטון ועלות העבודה של הקבלן יקרים הרבה יותר.

היכן הכי טוב להתקין את הבריכה בשטח הגינה?

קבענו את גודל הבריכה ואת החומר ממנה היא עשויה, אך היכן הכי טוב להעמיד את הבריכה? ההנחה הרווחת היא שכדאי להעמיד את הבריכה רחוק מהכניסה לבית ומהכניסה החיצונית של הגינה. הבריכה צריכה להיות ממוקדמת אל מול פינת הישיבה בגינה בכדי שהיושבים בגינה יוכלו להשקיף על הבריכה וישנה עדיפות להעמיד את הבריכה באזור המקבל צל בשעות היום אם ניתן. בשלב זה רצוי להתייעץ עם מעצב גינות מקצועי המתמחה בעיצוב גינות עם בריכה.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632