עיצוב גינה איטלקית כמו בטוסקנה

הגנים האיטלקיים נחשבים בקרב רבים לגנים היפים ביותר בעולם, כך שאולי גם אתם תרצו לעצב את הגינה בהשראת הסגנון האיטלקי.
במידה ואתם רוצים להשיג עיצוב גינה איטלקית בחצר הבית, יהיה עליכם להכיר את קווי העיצוב העיקריים של הגינות האיטלקיות.

עיצוב גינות בסגנון איטלקי

הגנים האיטלקיים המסורתיים הינם גנים בעיצובים פורמליים עם שטחים סימטריים, צורות גיאומטריות וחלוקה לאזורים בגינה המופרדים על ידי גדרות וקירות. הגנים האיטלקיים מאוד מושכים את העין בגלל הרשמיות בעיצוב שלהם, גם אם ברוב הגנים האיטלקיים יש שימוש מזערי בפרחים ויותר שימוש באלמנטים עיצוביים כגון פסלים. כיום ניתן לראות הרבה חצרות בישראל המעוצבות בסגנון עיצוב הגינות האיטלקי או לפחות בהשראת הגינות האיטלקיות של פירנצה וטוסקנה.

עיצוב הגינה בסגנון איטלקי

בכדי לעצב את הגינה שלכם בסגנון האיטלקי אתם צריכים לעצב את הגינה בצורה פורמאלית תוך שילוב של מספר קווי עיצוב מרכזיים אשר משקפים את החוויה האיטלקית בעיצוב הגינה. בין אם מדובר על עיצוב חצר בית פרטי גדולה בסגנון איטלקי או בין אם מדובר על עיצוב גינות גג בסגנון איטלקי, תדרשו לעצב את הגינה על פי מספר קווים מנחים:

לשמור על סימטריות ככל הניתן בעיצוב הגינה

סימטריה היא כנראה האלמנט העיצובי הברור ביותר בסגנון עיצוב הגינה איטלקי. המעצבים האיטלקיים של פעם נהגו להקפיד רבות על סימטריות בעיצוב הגינות הגדולות, בתור המחשה לכוח האדם על הטבע. ניתן לראות עד היום בגנים האיטלקיים הקפדה מאוד חזקה על סימטריות בצורות הגיאומטריות, בהנחת השבילים בגינה, בגבולות הגן ובשתילת הפרחים.

גינה בעיצוב סימטרי בסגנון איטלקי

אז חשוב שכאשר אתם מתכננים את הקמת הגינה האיטלקית שתקפידו על עיצוב הגינה בסימטריות מושלמת. בשלב התכנון מומלץ להיעזר במעצב גינות בעל ניסיון בעיצוב גינות סימטריות בסגנון האיטלקי, כל חלק בגינה יהיה חייב לקבל הקפדה על סימטריות וסדר.

שימוש מצומצם בצמחים צבעוניים

באופן מסורתי הגנים האיטלקיים הם "ירוקים" אך עם מעט פרחים, העיצוב של הגנים האיטלקיים מסתמך ברובו על צמחים פשוטים שהם ירוקי עד עם נטייה סימטרית. לדוגמה ברוב הגינות האיטלקיות יש שימוש נרחב בשיחים ירוקים מכיוון שקל לגזוז אותם לצורה מלבנית סימטרית. צמחים נוספים שמאוד פופולאריים בעיצוב גינות איטלקיות הם ברושים, עצי זית עצי אלון ועוד.

בעוד שמרבית השימוש בצמחים בעיצוב גינה איטלקית מתבסס על צמחים ירוקים, עדיין ניתן לראות הרבה גינות איטלקיות שגם כוללות מספר מצומצם אך אפקטיבי של פרחים. בעצם גינות איטלקיות יכולות ללמד הרבה אנשים עד כמה ניגודיות בצבעים של צמחים יכולה להיות אפקטיבית, לדוגמה שתילה של כלניות אדומות בגינה איטלקית כנגד הרקע ירוק העד בגינה ייצור ניגודיות מאוד בולטת שתדגיש את הכלניות.

ניתן גם לציין שבהרבה גינות באיטליה יש גם שטח שמוגדר לגידול תבלינים מהמטבח האיטלקי כמו ערווה, שום ובזיליקום. אתם בהחלט גם יכולים לשתול את התבלינים הללו בכדי לקבל עיצוב גינה אותנטי יותר עם ניחוח (ולא רק מראה) איטלקי.

גדר ירוקה בסגנון גינה איטלקי

שילוב אלמנטים עיצוביים מאבן וקרמיקה

אז אם יש שימוש מצומצם בצמחים עלינו לכפר זאת בעזרת אלמנטים עיצוביים מלאכותיים כגון פסלים, יצירות אומנות ועיצובי קרמיקה. בגישת העיצוב האיטלקית הגינה נחשבת להמשכיות של פינת הישיבה המרכזית של הגינה, ולכן מומלץ לעצב גינה איטלקית מאזור הישיבה המרכזי ומשם החוצה לשאר חלקי הגינה.

עיצובים עם מים מאוד פופולאריים בסגנון האיטלקי

סגנון עיצוב הגינה האיטלקי נוטה לשלב אלמנטים הכוללים מים כגון מזרקות, נחלים ובריכות נוי. בעוד שמדובר בדרך כלל על אלמנטים יוקרתיים הדורשים הקמת מערכות השקיה ותחזוקה רבה, מדובר על מוקד משיכה מאוד מרשים ביחד עם שאר הקווים המנחים של הגינה האיטלקית.

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632