הקמת גינות מעוצבות עם פרגולות ודקים

פרגולות ודקים הם דרך נפלאה ליצור מקום מפלט אסתטי ומזמין בגן ולהרחיב את מרחב המחיה גם אל מחוץ לבית. ניתן למקם אותם בפטיו, חצר אחורית או כל חלק אחר בגן שיכול להתאים לכך.

מיקום הפרגולה בתוך הגינה

פרגולות ודקים בשטח הגן יכולים לתפקד כיחידה עצמאית או בהמשך של מבנה קיים. הפרגולות בגן מייצרות תמיכה למספר רב של מטפסים, (ורד מטפס, גפן, ויסטריה ועוד) שיוצרים אווירה נעימה ואינטימית. לפני ההחלטה על בניית פרגולה או דק בגינה הביתית שלכם, חשוב להגדיר את הגודל והמיקום בהתאם לצרכי הדיירים. ההחלטות הסופיות לפני הבנייה יושפעו מאופי השימוש, כמות האנשים המשתמשים, תדירות השימוש וכו'. (אנשים שנוהגים לארח יזדקקו לפרגולה גדולה בהרבה מאדם שמחפש פינה שקטה לעצמו ולא נוהג לארח הרבה בביתו).

חשוב מאוד לתת את הדעת על מיקום השמש במשך שעות היום. פרגולה הפונה כלפי דרום תמקסם את כמות השמש לאורך כל ימות השנה.
לאחר שקיבלתם את כל ההחלטות הסופיות, חשוב להשיג את האישורים הדרושים לבניה לפני שמתקדמים הלאה.

עיצוב הפרגולה או דק העץ בגינה שלכם


אחרי שסיימנו עם הצד הטכני, מומלץ לתת את הדעת גם על העיצוב. כיום יש מבחר רחב של עיצובים של פרגולות ודקים שתוכלו לבחור מהם. כמו כן, מגוון החומרים לפרגולות התרחב היום וביחד עם העץ ניתן לשלב חומרים נוספים כגון סוגים שונים של מתכת ואלומיניום. שילוב של צמחים מטפסים על עמודי הפרגולה יעניקו מראה מקסים ויפיצו באוויר ניחוחות נפלאים!

כיצד לבחור את הגודל והסגנון של הדק או הפרגולה לחצר שלכם

פרגולות מציעות דרך יפה ואלגנטית לספק צל וכיסוי לכל חלל חיצוני. הם משמשים לעתים קרובות בגנים, בחצרות אחוריות, בפטיו ובסיפונים. ניתן לבנות את הפרגולה מעץ או מחומרים אחרים כמו מתכת או ויניל. כמו כן, ניתן לבחור בין מגוון סגנונות וגדלים.

על מנת לבחור את הפרגולה הטובה ביותר לחצר שלכם, תצטרכו לקבל כמה החלטות על סמך התקציב שלכם, גודל החצר שלכם והסגנון שתרצו שתהיה לה. עיצוב הגינה הביתית שלכם יקנה לכם את הסגנון עבור הפרגולה, וזה יפנה אתכם לבחירת חומרי הגלם מהם תחליטו לבנות את הפרגולה שלכם: עץ, מתכת או אלומיניום.

פינה מוצלת ומעוצבת בשטחי הגן היא תוספת נפלאה ויתרון גדול!

תוכן עניינים

השאירו לנו פניה במייל