בחירה ועיצוב של גדרות לגינה

גדרות לגינה הם לא רק כלי לתיחום אזור הגינה ולשמירה על פרטיות. תכנון עיצוב גינה צריך להעניק דגש גם על סגנון עיצוב הגדרות, כך שהעיצוב שלהן ישתלב בצורה מושלמת עם העיצוב הכללי של הגינה.

הרבה אנשים לא נותנים מספיק כבוד לגדרות בתור אלמנט עיצובי בעיצוב גינה, ויתרה על כך, רוב בעלי הגינות מתקינים גדרות בחצר הגינה מבלי לחשוב על התרומה עיצובית שלהם למראה הגינה. המטרה המרכזית של התקנת גדרות בגינה היא כמובן בכדי לתחם את אזור חצר הגינה ולהעניק פרטיות עם השכנים, כאשר יש רמות שונות של פרטיות שאפשר לקבל בעזרת גובה גדרות הגינה. בעוד שמטרות אלו חשובות פונקציונאליות בבחירה של גדרות, אסור להתעלם גם מהתרומה עיצובית של גדרות הגינה.

גדרות לגינה עם צמחיה קיימת

גדרות לגינה מגיעות במגוון של סגנונות וחומרים

אתם אולי תופתעו עד כמה מרובות האפשרויות הקיימות לגידור הגינה. גדרות יכולות להגיע במגוון רחב של סגנונות וחומרים, החל מגדר רשת ברזל זולה ועד לגדרות יקרות מעץ מלא. המטרה של מעצב גינות היא להתאים את הגדרות לעיצוב הגינה בהתאם למראה הכולל של הגינה. למשל, גדרות במבוק יכולים להשתלב מצוין עם עיצוב גינה יפנית. מקלות במבוק נחשבים לאלמנט עיצובי של סגנון הגינה היפני, ובמקביל מעניקות לנו את התיחום והפרטיות הנדרשת. אתם יכולים לתת לסגנון עיצוב הגינה להכתיב לכם את סגנון עיצוב הגדרות, ובתוך סגנון זה להגדיר את רמת הפרטיות שלכם.

הגדרת רמת הפרטיות בבחירה של גדרות לגינה

המטרה המרכזית של הגדרות היא להעניק לנו פרטיות מהשכנים. לכל בית יש צרכים שונים של פרטיות. בדרך כלל מפרידים בין חזית הבית, אשר פתוחה לכיוון הרחוב, לבין אחורי הבית אשר מגודר לפרטיות מלאה. נוסף על כך, יכול להיות שלמשק הבית יש צרכים ביטחוניים שונים בהתאם לגיל הילדים או במידה ויש חיות מחמד המצריכות גידור מותאם.

בניית גדרת לגינה

פרטיות מוגדרת על פי גובה הגדרות, במקומות פרטיים פחות הגדרות נמוכות ובמקומות פרטיים יותר בבית הגדרות גבוהות יותר. השאיפה היא להקים גבול מחסום ששובר את קווי הראייה של השכנים, הן מהרחוב והן מהבתים הסמוכים. עם זאת, פרספקטיבה היא קריטית כאשר מנסים להשיג פרטיות ברמות שונות בגינה. למשל גדר יכולה למנוע חשיפה של אזור פינת האוכל לעוברים ושבים ברחוב, אך אם אתם רוצים פרטיות מהשכנים הנמצאים בקומה השנייה בבית סמוך, גדרות רגילות לא יעשו את העבודה. במקרים כאלו תדרשו לנטוע עצים גדולים שיסתירו את הגינה מהזוויות הללו.

גדר צמחים היא דרך טבעית לתחם את הגינה

גדרות לגינה לא חייבות להיות גדרות מחומרים לא טבעיים כמו ברזל או מחומרים מעובדים כמו עץ. בעזרתו של מעצב גינות ניתן לנטוע גדרות טבעיות גבוהות שיהוו קיר טבעי המעניק פרטיות במראה טבעי ככל הניתן. שיחים גבוהים ירוקים של 2 מטר מייצרים תחושה של ההפרדה המבוקשת במראה טבעי. אפשרות נוספת היא להרכיב גדרות עץ עם רווחים בניהם ולנטוע צמחים מטפסים שימלאו את הרווחים הללו ליצירת גדר טבעית מלאה. רוב האנשים גם מעידים על כך שגדר טבעית מעניקה תחושה יותר פסטורלית בהשוואה לגדרות לא טבעיות המייצרות תחושה של כליאה בגינה.

גדרות לא מתאימות לחסימה של רעש או רוח

אנשים מופתעים לעתים קרובות כי גדרות לא יכולות לחסום רעש של רכבים מהרחוב או רוח חזקה המגיעה מכיוון מסוים. קול חודר די בקלות דרך גדרות רגילות, אך צמחים ועשב מצמצמים רעש. אם אתם סובלים מרעש משמעותי, אז גדרות טבעיות יכולות להוות פתרון טוב. מבחינת הרוח, למעשה מחקרים הראו שגדרות יכולות רק להגביר את חוזק הרוח מכיוון שהאוויר זורם מעל הגדר ואז יורד לגינה במהירות כפולה בצד השני. כלומר גדרות לא שוברות את הרוח אלא רק מגבירות אותה

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632