איך לעצב פינת ישיבה בגינה

אחד המרכיבים החשובים ביותר של עיצוב גינות היא פינת הישיבה, המקום בו תבלו את רוב זמנכם בגינה. לכן, מעצבי גינות מעניקים דגש רב על עיצוב פינת ישיבה בגינה. הדרך הנכונה ביותר לעצב פינת ישיבה בגינה היא על ידי ההנחיות המקצועיות הבאות.

פינת ישיבה מעוצבת היטב בגינה היא אחד החלקים הקריטיים ביותר בהשגת הגינה המושלמת. רק כאשר מעצבים מקום נוח לשבת בגינה אפשר באמת ליהנות מכל העבודה הקשה שהשקעתם בעיצוב הגינה בחצר הבית. אך חשוב להפנים שלעצב פינת ישיבה בגינה היא משימה לא קלה בכלל, ואם אתם רוצים להצליח בה, אתם חייבים לעבוד בצורה חכמה לפי כמה הנחיות עיצוב מקצועיות.

פינת הישיבה חייבת להשקיף על האזור היפה ביותר בגינה
מיקום פינת הישיבה הוא קריטי לעיצוב נכון של גינה. בעוד שהרבה מעצבי גינות לא מנוסים מסתכלים רק על מיקום פינת הישיבה ביחס לבית, דווקא הדרך הכי טובה להחליט על מיקום פינת ישיבה היא בהתאם לנוף הגינה. אתם צריכים לבחור את הנקודה שמשקיפה בצורה הטובה ביותר על האזור הכי יפה בגן, בין אם זה ערוגת פרחים יפיפייה או בין אם זה זווית פינתית המשקיפה על כל הגינה.

נוף מרשים מפינת הישיבה ינעים את זמנכם וישדרג את החוויה של הישיבה בגינה.

משטח רצפת פינת הישיבה תוחם את אזור הישיבה
ברוב המקרים פינת הישיבה לא תהיה על מדשאת הגינה אלא באזור נפרד עם משטח רצפה שונה העשוי מקרמיקה, אבנים טבעיות, בטון וכו'. במידה ובחרתם לעצב את פינת הישיבה עם משטח שאינו דשא, ויש מגוון רחב של אלמנטים מאבן טבעית או קרמיקה, אתם חייבים לנצל את ההתקנה של משטח פינת הישיבה בכדי לתחם את אזור פינת הישיבה.

תיחום של אזור הישיבה עם משטח שונה יוצר הפרדה וויזואלית בין פינת הישיבה לשאר הגינה.

העמידו מכסה בפינת הישיבה
בעוד שאנחנו מבינים שיש הרבה מעצבי גינות שאוהבים להימנע משימוש במכסה בגינה בכדי לשמור על המראה הפתוח בגינה, אנו דוגלים ביצירת מכסה לפחות בפינת הישיבה. בימים החמים ביותר, כשהשמש יוקדת, ובימים סגריריים כשיש חשש לטפטוף מומלץ מאוד שפינת הישיבה תהיה מקורה. אתם יכולים להשקיע בבנייה של פרגולה מעץ, אבל באותה מידה אתם גם יכולים להציב שמשייה פשוטה.

דאגו ליצור מכסה בפינת הישיבה להגנה מהשמש ומגשמים לא צפויים.

השתמשו בריהוט גינה עמיד בפני מזג האוויר
אחת הטעויות הגדולות של עיצוב פינת ישיבה בגינה הוא השימוש בריהוט ביתי או בריהוט גינה שאינו מחזיק מעמד בתנאי מזג האוויר. חשיפה לשמש וגשמים הורסים בקלות רבה את מרבית סוגי הריהוט. אתם צריכים לוודא שהריהוט שאתם קונים עשוי מחומרים עמידים בפני חשיפה לשמש ומים. ריהוט מתאים יכול להיות כיסאות ברזל עם ציפוי עמיד חלודה, שולחן משטח זכוכית, ספות פוליאסטר שמחזיקות נגד קרני שמש, רהיטי קש ועוד.

אל תבזבזו כספים כל שנה להחליף את הריהוט בגינה. השקיעו בריהוט עמיד לאורך זמן.

התקינו תאורה עבור ישיבה בגינה בשעות הערב
במידה ואתם רוצים לשבת בגינה שלכם גם לאחר שהשמש שוקעת, חשוב להתקין תאורה מלאכותית טובה באזור פינת הישיבה והגינה עצמה. בין אם מדובר על תאורת לד שתותקן ישירות באזורים שונים בגינה או בין אם זה רכישה של מנורות שפועלות על בטריות, דאגו שיהיה לכם מספיק אור בשעות הערב.

התקינו תאורת לד והשתמשו בפתרונות תאורה נוספים לישיבה בשעות הערב בגינה.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן