5 המאפיינים המרכזיים של עיצוב גינה צרפתית

סגנון עיצוב גינה צרפתית קוסם להרבה אנשים בגלל שהוא מעניק מראה ייחודי מרשים במיוחד שלא רואים הרבה בנוף הישראלי. אם אתם רוצים להקים גינה בסגנון העיצוב הצרפתי, הנה המאפיינים המרכזיים שחייבים להיות הקווים המנחים שלכם.

הסגנון הצרפתי של עיצוב הגינות עשה את שמו בתור סגנון העיצוב של החצרות הגדולות בארמונות הצרפתיים, הגינה הצרפתית הידועה ביותר היא כמובן החצר הגדולה של ארמון ורסאי, אך הוא בהחלט גם סגנון עיצוב שמתורגם יפה מאוד גם לגינות פרטיות. הסגנון הצרפתי מעניק תחושת מרווח וסדר לחצר הבית, תוך הענקת מראה יוקרתי ומושך.

במידה ואתם מעוניינים לעצב את הגינה שלכם בסגנון עיצוב הגינות הצרפתי, עליכם לדאוג לתכנן את הגינה על פי מספר מאפיינים מרכזיים הייחודיים לסגנון עיצוב הגינות הצרפתי הפורמלי. הנה המאפיינים החשובים שיכווינו אתכם בהקמת גינה הצרפתית:

1. סימטריה וסדר בהקמת הגינה
עיצוב גינה סימטרי ותחושה של סדר בעיצוב הם הלב של סגנון עיצוב הגינות הצרפתי. בגלל זה סגנון עיצוב גינות צרפתי נחשב לפורמלי יותר מעיצובי גינות אחרים פופולאריים. בראשית דרכם הגנים הצרפתיים עוצבו מהמחשבה שיראו אותם מרחוק, מחלונות הארמון הגדול, כך שהשגת הסימטריה הייתה כל כך חשובה. אז שאתם מתכננים את מתאר הגינה הצרפתית היא חייבת להיות סימטרית בכל חלקיה, הן בסימטריה בהסתכלות על כל הגינה והן בחלקים קטנים יותר של הגינה עצמה. עיצוב סימטרי ופורמלי חייב לקבל תשומת לב גדולה בתכנון הראשוני של הקמת הגינה מכיוון כשחלק מסוים בגינה שאינו במקום ישר תופס את העין.

2. עיצוב בצורות גיאומטריות בגינה
אחד הכלים החשובים ביותר להשגת סימטריה וסדר הוא השימוש הרב בצורות גיאומטריות בעיצוב הגינה, שימוש שבהחלט רב יותר מהעיצובים האיטלקיים והאנגלים. כל אלמנט עיצובי, החל מהשיחים בגינה ועד לאזור פינת הישיבה חייב להיות מעוצב בצורה גיאומטרית מוגדרת. כלומר שאין לעצב אזורים בקווים חופשיים אלא כל שטח חייב לכלול צורות כמו ריבוע, מלבן, עיגול וכו'. התכנון של מתאר הגינה יעוצב על פי צורות גיאומטריות מהשלב הראשון תוך שילוב של כלל הצורות הללו לעיצוב גינה אחיד ומסודר.

3. עיצוב הגינה בשבילים מחצץ
בעוד השימוש בחצץ על מנת לעצב חלקים בגינה היא לא המצאה צרפתית, סגנון עיצוב הגינה הצרפתי בהחלט ידוע בשימוש הרב שלו בחצץ. הצרפתיים מעצבים את שבילי החצרות אך ורק עם חצץ בהיר, אז זה חלק חשוב שצריך לשים לב עליו שמתכננים את הגינה. הסיבה לכך שהצרפתים היו משתמשים בחצץ הוא בגלל שבזמנו מדובר היה על חומר זמין וזול לעצב איתו שבילים בחצרות גדולות, חצץ היא האחת הדרכים להשיג עיצוב גינות בזול יותר.

4. שתילת ערוגות פרחים
הצרפתיים אוהבים פרחים בגינה שלהם עד כדי כך שזה הופך להיות אחד המאפיינים המרכזיים ביותר להשגת עיצוב הגינה בסגנון הצרפתי. הצרפתיים משתמשים בפרחים על מנת להוסיף צבעים בהירים לעיצוב הגינה, על מנת לעצב את הגינה בצורה סימטרית יותר, בכדי לייצר גבולות בין אזורים שונים בלי בנייה מלאכותית ולעל מנת לשמור על המראה הקלאסי של הגינה. חלק גדול מהעיצוב של הגינה שלכם יהיה חייב להיות מבוסס על שתילת פרחים רב שנתיים שיוכלו להחזיק מעמד לאורך השנה מבלי להרוס את הסימטריה והסדר של עיצוב הגינה.

5. שימוש באלמנטים עיצוביים גדולים
הסגנון הצרפתי אוהב להשתמש באלמנטים עיצוביים גדולים במיוחד כגון פסלים, כדים גדולים, מזרקות וכו'. המפתח בעיצוב של גינה צרפתית הוא לתת לכל חלק מסוים באזור הגינה אלמנט עיצובי גדול שיהיה במרכז העיצובי של אותו חלק. למשל באזור פינת הישיבה זה יכול להיות שולחן גדול בעיצוב צרפתי ובאזור אחר אפשר להעמיד פסל מרשים שמסביבו יושתלו מספר ערוגות פרחים בצורה סימטרית.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן