איך מעצבים גינה ידידותית לסביבה

במהלך עיצוב גינה בחצר הבית יש הרבה דברים שאתם יכולים לעשות בכדי לשפר את ההשתלבות של הגינה במערכת האקולוגית הסביבתית. נשתף אתכם למה רצוי וכיצד להפוך גינה ידידותית לסביבה?

עיצוב גינה ידידותית לסביבה תורמת למערכת האקולוגית של סביבת הבית, מורידה את הצורך בתחזוקה יומית בגינה ומהווה דרך למחזר את האשפה הביתית לטובת הסביבה. אם אתם מעצבים גינה בחצר הבית, אנו ממליצים לכם לשקול להפוך את הגינה שלכם לטיפה יותר ידידותית לסביבה. אם כולנו נתחיל לחשוב קצת יותר על מה שאנחנו יכולים לעשות בעיצוב הגינות שלנו לטובת הסביבה, ביחד אנחנו יכולים לעשות הבדל עצום!

חרקים בגינה הם לא בהכרח דבר רע
בין אם אתם מתעבים חרקים או בין אם לא, אתם לא בהכרח צריכים לדאוג כל כך מהימצאות חרקים בגינה שלכם. הרבה בעלי גינות בוחרים לרסס חומרים מדבירים בגינה בכדי למנוע מהגעה של חרקים, מה שפוגע באדמה ומזיק רבות לצמחייה ולסביבה. במקום לרסס בגינה מדבירים כל כמה חודשים, אתם יכולים דווקא ללכת על הכיוון השני ולעצב גינה שתמשוך חרקים טובים שעוזרים לצמיחה ולפריחה כמו למשל דבורים, ציפורים ועוד.

שתילת תערובת מגוונת של צמחים
עיצובי הגינות היפים והבריאים ביותר הם העיצובים שמכילים תערובת מגוונת של צמחים, לרבות שילובים של צמחים שעוזרים להגביר את הצמיחה אחד של השני. למשל לשתול עצים גבוהים שמספקים צל לצמחים שזקוקים לפחות שמש או לשתול צמחים שביחד מעניקים הגנה טובה לגינה מחרקים שונים. מומלץ לקחת בחשבון איזו צמחייה אתם רוצים לגדל בגינה לפני שאתם קובעים את עיצוב הגינה ולעשות את המחקר הבוטני הנדרש מבחינת הסביבה האקולוגית שאתם שותלים.

אם אתם מתכננים עיצוב גינת ירק כחלק מהגינה שלכם אז אתם צריכים לקחת בחשבון את השילובים בין הירקות שייצרו את ההגנה המקסימלית מחרקים ומזיקים. שילובים טובים שהולכים ביחד הם למשל בצל וגזר, מלפפון ושמיר ועוד. בעת שתילת גינת הירק נסו להתייעץ עם מומחה בנושא גינות ירק לגבי שילובים נוספים שיכולים להתאים.

התקנת בור מחזור פסולת מתכלה בגינה
בעוד שבהחלט אתם יכולים לרכוש דשן אורגני בכדי לשפר את אדמת הגינה שלכם בדרך טבעית, אתם תמיד יכולים ללכת עוד צעד אחד קדימה ולהתקין בור למחזור פסולת מתכלה. בור מחזור פסולת מתכלה היא הדרך הטובה ביותר לעודד צמיחה אורגנית וטבעית בגינה שלכם, לצד המאמץ שלכם למחזר עבור הסביבה. האדמה סופגת את הרכיבים הטובים של הפסולת המתכלה (שאריות פירות, ירקות שפג תוקפן, עלי תה משומשים, קליפות ביצים, עשבים וכו') ומעבדת אותם כדשן טבעי שמעודד צמיחה בריאה בגינה. חלק מהאשפה שלכם יכולה להיות משומשת לעזור לאדמה ולצמחים בגינה שלכם במקום להירקב באתר פסולת לחינם – התקינו בור מחזור פסולת מתכלה.

מחזור פלסטיק ועץ לטובת הגינה
דרך מצוינת נוספת לעיצוב גינה ידידותי יותר הוא שימוש באריזות פלסטיק, בקבוקים ומכלי עץ ברחבי הגינה. בקבוקי פלסטיק למשל יכולים להיות משומשים כטפטפת השקיה בגינה, מכלים מעץ יכולים להחליף אגרטלים מחרסינה עבור עציצים וכו'. יש הרבה דרכים למחזר פלסטיק ועץ עבור עיצוב הגינה במקום לזרוק אותם לפח.

התקינו קולטי מי גשם
הוספת קולטי מי גשם היא דרך זולה ונטולת מאמץ ללכוד מים טבעיים להשקיית מדשאות, חצרות וגם את הגינה שלכם כמובן. על ידי רתימת מי הגשמים כהלכה בקולט מי גשם להשקיית הגינה אתם לא רק חוסכים בעלויות חודשיות של מים על הגינה, אלא אתם גם משקים את הגינה שלכם במים טבעיים ונקיים ישירות מהטבע ולא מתשתית המים המכילה אבן.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן