שיקום גינה פרטית

שיקום גינה שעושה את כל ההבדל

שיקום גינות נדרש כאשר הן במצב מוזנח, אשר עשוי להתהוות בגין שורה ארוכה של סיבות. קודם כל, יתכן שלא הייתם עד היום פנויים להקדיש לגינה תשומת לב ולטפחה, יתכן שהגינה נהרסה עקב עבודות שיפוץ או מזיקים, ויכול להיות שהיא לא תוכננה כראוי מבחינת הצמחייה שלה, סוג אדמה, תכנון המרחב, מערכת ההשקיה וכדומה.

במקרים אלו ונוספים, אם עולה בכם הרצון לשפץ את הגינה ולחדשה, יש לפנות לחברת גינון מקצועית, מנוסה ומומלצת שתפעל לשיקום הגינה הפרטית ותהפכה למרחב מטופח ומזמין המתאים לאורח חייכם.

יש לכם  גינה ישנה ומוזנחת שמהווה נקודת תורפה כואבת בבית? הגעתם להחלטה שנמאס לכם ואתם רוצים ליהנות מהיתרונות שגינה מטופחת יכולה להעניק? כדאי שתפנו לאלעד ורדי שכבר יותר מעשרים שנה עוסק בתכנון, עיצוב ושיקום גינות.

איך גינה מגיעה למצב מוזנח?

יש שורה ארוכה של גורמים המביאים גינה למצב מוזנח. כך למשל, יתכן שבעבר הקמתם גינה לתפארת אולם היא נזנחה עם השנים בגין אורח חיים אינטנסיבי שמנע מכם לטפל ולתחזק אותה. יתכן והגינה לא תוכננה כראוי מבחינת סוג אדמה, צמחים, צורת ומקום שתילה ומערכת השקיה ולכן קמלה לאיטה.

יכול להיות שבכלל קניתם את הבית עם גינה מוזנחת או שהיא נהרסה במהלך עבודות שיפוץ מקיפות, ויכול להיות שהיא סבלה ממתקפת מזיקים שהרסה אותה. בכל מקרה, תהה הסיבה אשר תהיה, אם כיום אתם רוצים לשקם את גינתכם וליהנות ממתחם בילוי ואירוח חיצוני מותאם לאורך חייכם, יש לי את כל הידע, הניסיון והכלים בכדי להפוך רצון זה למציאות.

תהליך שיקום גינה

תהליך שיקום גינה מורכב ממספר שלבים עיקריים:

  • פגישת הכרות- במהלכה אגיע לביתכם, אבחן את מצבה של הגינה – הצמחים, האדמה והתשתיות שלה, אשמע את ההיסטוריה שלה והסיבות להזנחתה. כמו כן אברר כיצד תרצו לשקם את הגינה ואילו צרכים היא נועדה לשרת עבורכם. בנוסף נבין מהי מסגרת התקציב לפרויקט ונחתום על הסכם עבודה עם לוחות זמנים.
  • תכונית שיקום- בהתאם למידע שהתקבל בפגישת ההכרות אכין תוכנית שיקום ועיצוב מקיפה, מותאמת להגדרות תקציב ולוחות זמנים. התוכנית תכלול תוכנית אדריכלית לרבות נתוני שבילים, ריצוף, תאורה, תוואי שטח, גבהים, מערכת השקיה, תאורה, אלמנטים מעוצבים ועוד. התוכניות יוצגו בפניכם לאישורכם ולביצוע שינויים במידת הצורך.
  • עבודות שיקום- בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו יתחילו עבודות השיקום באופן יעיל ומוסדר ובעזרת אנשי מקצוע מיומנים.

שיקום המבוסס על תכנון

בכדי שהליך שיקום גינה פרטית יצליח לספק מענה מדוייק לכל הצרכים שלכם ולתת פתרונות ארוכי טווח, יש צורך לבסס את העבודות בגינה על תכנון ברור וקפדני הכולל:

  • בתור התחלה יש להבין את הסיבות שהביאו את הגינה למצבה הנוכחי: תכנון לקוי, צמחיית גינה הדורשת השקעה גבוהה מיכולות בעליה, מזיקים שיש בגינה, עבודות שיפוצים ובנייה שגרמו להריסתה וכן הלאה. סיבות אלו יהוו בסיס עבור שיפות גינה, בין אם צריך לתכננה מחדש, לבחור עבורה צמחים אחרים, לשקם את האדמה, לרססה כנגד מזיקים וכדומה.
  • את הגינה יש לתכנן כך שתתאים לצרכים ואורחות החיים שלכם, למשל גינה עם מתחם גדול לאירוח, עם פינת משחק, עם הרבה צל, עם גינת תבלינים וירקות ועוד. כמו כן הגינה תותאם לסגנון העיצוב המבוקש ולהגדרות תקציב של הפרויקט.
  • על פי נתונים אלו תוכן תוכנית שיקום גינה המפרטת לוחות זמנים ועלויות של פריטים שונים בפרויקט, לצד תכנון אדריכלי מדויק עבור שבילים, ריצוף, טרסות, גדרות, פרגולה, דק, מערכות השקיה, מערכות תאורה, בריכת נוי ועוד.

בחירת צמחייה לגינה

חלק מהליך שיקום גינה פרטית כולל בחירת צמחים לגינה בהתבסס מגוון פרמטרים, לרבות:

  • מזג אוויר- יש לבחור צמחים מתאימים לתנאי מזג האוויר באזור, בין אם מדובר באזור קרוב לחוף הים, אזור הררי וגבוה, מדברי וכדומה.
  • נתוני הגינה- יש גם לבחור צמחים מתאימים לנתוני הגינה, סוג הקרקע שיש בה, אם היא מוצלת או מוארת, חשופה לרוחות, קרובה לכביש, סובלת מסוג מסוים של מזיקים כמו ציפורים או כנימות וכן הלאה.
  • תחזוקה- יש לבחור בצמחים שרמת התחזוקה שלהם מתאימה למידת נכונות ההשקעה שלכם בה, וככול שאתם פחות פנויים לטפל בגינה כך יש לבחור בצמחים יותר חזקים ועמידים.
  • העדפות אישיות- סוג הצמחים גם ייבחר בהתאם להעדפות אישיות שלכם, בין אם אתם רוצים גינה עם הרבה פרחים, גינת בוסתן, גינת תבלינים, גינה טרופית או ים תיכונית ועוד.

פנו אלינו להזמנת שיקום גינה מקצועי

לשירותי שיקום גינה פרטית מקצועיים שעושים את כל ההבדל, ולעוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא עיצוב גינות, צרו קשר עם אלעד ורדי בטלפון 050-5707632 או במייל eladgardens@gmail.com

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן