עצות מועילות על עיצוב גינת ירק בבית

דרך מצוינת לשדרג עיצוב גינה פרטית, ולהעניק לגינה בו זמנית תוספת שימושית, היא עם גינת ירק קטנה. עיצוב גינת ירק צריך לקחת בחשבון מספר נושאים להשתלבות מושלמת עם עיצוב הגינה הכולל.

הקמת גינת ירק בחצר הבית הפרטי הוא רעיון עיצובי נפלא, שגם יכול להיות מאוד שימושי. במקום ללכת לשוק אתם יכולים לגדל ירקות בגינה שלכם בבית. גידול ירקות בגינה הפרטית מאפשר לכם לקטוף ישירות מן הצומח את הירקות לפני בישול, ליהנות ממאכל שאתם גידלתם וגם ליצור פעילות מרעננת לבלות עם הילדים בבית.

לגדל ירקות בגינה הפרטית הוא עניין קל יותר ממה שאתם חושבים, ההוראות לגידול ירקות לא מסובכות מדי. נוסף על כך, יש לכם מגוון רחב של ירקות שאתם יכולים לגדל באקלים הישראלי. מה שכן חשוב הוא, לדעת לעצב את גינת הירק כך שהיא תשתלב עם העיצוב הכולל של החצר ותאפשר לכם לגדל את הירקות בלי בעיות. הנה מספר עצות מועילות על עיצוב גינה עם חלקת גידול ירקות.

הירקות שאתם שותלים בגינה צריכים להיבחר משיקולים עיצוביים ושימושיים כאחד
אתם כמובן צריכים להחליט איזה ירקות אתם הולכים לשתול בחלקת האדמה שלכם. בכללי רצוי להתחיל מקטן, לא לשתול יותר מדי מגוון של ירקות. להתחיל עם סוג ירק אחד או שתיים בהתחלה, ואז לראות אם יש מקום לגידולים נוספים של ירקות. אתם צריכים לבחור בירקות שמשתלבים עם סגנון עיצוב הגינה, למשל לשתול בזיליקום בגינה בסגנון עיצוב גינה איטלקית, ושיש להם שימושים במאכלים שאתם מבשלים באופן קבוע. הכי מומלץ הוא לנסות ולשתול תבלינים שפופולאריים אצלכם בבית.

תקבעו את גודל שטח חלקת גינת הירק לפי סוג הירקות
כל סוג ירק זקוק לשטח שונה בכדי לגדול כהלכה. זה אומר תצטרכו להגדיר שטח ראוי בכדי לגדל סוגים שונים של ירקות, למשל ירקות כמו מלפפונים ובצלים דורשים יותר שטח בגינת ירק מאשר צמחי תבלינים קטנים. במידה ויש לכם שטח חצר קטן במיוחד, אז אולי כדאי ללכת יותר לכיוון צמחים קטנים ותבלינים כמו נענע למשל.

שימו לב שחלקת גינת הירק מקבלת מספיק שמש ומים
כאשר שותלים צמחייה בגינה חובה לדאוג שהצמחים מקבלים מספיק שמש ומים. כאשר מדובר על צמחים של ירקות, החשיבות של שמש ומים גדולה עוד יותר. זה בהחלט לא יהיה נורא עם צמח נוי מסוים לא קיבל במקרה מספיק שמש ומים והוא נבל, תמיד אפשר להחליפו, אך כאשר מדובר על צמחיית ירק שמטרתה להפיק תנובה אז יהיה מאוד חבל שהצמח יירקב. רוב הירקות זקוקים לפחות ל- 6 שעות של שמש ישירה, אם אין לכם חלקת אדמה שמקבלת שמש לכל אורך היום אז אולי כדאי שתשקלו מחדש את עניין גינת הירק.

השקיעו באיכות האדמה של גינת הירק
אדמה טובה היא אחת מהמפתחות להצלחה של כל גינת ירק. אתם צריכים לדאוג שחלקת האדמה שלכם לגידול הירקות היא חלקה עם אדמה לחה ועשירה בדשנים אורגניים טובים שייצרו סביבה טובה לגידול. אם אתם לא תשקיעו באדמה טובה לגינת הירק, אל תתפלאו שלא תראו גידולים ראויים למאכל.

לפי שמחליטים סופית על מבנה הגינה – שקלו מה עלול להשתבש?
צריך להיות מאוד זהירים כאשר כוללים חלקת גידול ירקות בגינה הפרטית. לפני שסוגרים עם מעצב גינות את מתאר הגינה, רצוי לעשות בדיקה אחרונה לגבי סכנות פוטנציאליות. לדוגמה, האם הפרגולה שאתם הולכים להתקין בגינה יכולה לייצר בטעות צל על חלק מחלקת הירק? האם יש סכנה לחדירה מבחוץ של חרקים ומזהמים לחלקת הגידול? וכו'. בגלל שמודבר כאן על ירקות למאכל, חשוב לעשות את המקסימום בתכנון נכון של גינת הירק ולהימנע כמה שניתן מטעויות בהכנת חלקת גידול הירקות.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632