עיצוב חצר נכון ויעיל

רבים בוחרים להשקיע את מיטב כספם ברכישת בית פרטי כדי ליהנות, בין היתר, מחצר גדולה.
אנחנו הישראלים, אוהבים לבלות לא מעט שעות בחצר, בגינה או במרפסת שלנו תודות למזג האוויר השמשי רוב ימות השנה, ואוהבים לעשות זאת יחד עם בני המשפחה, חברים קרובים או לבד, בעצמנו, כדי לקחת כמה שעות של פסק זמן.

גינה מעוצבת

עיצוב נכון של חצר יכול להשפיע רבות על מראה הבית כולו וגם על התחושה האישית שלנו, כשאנחנו נמצאים בה, וחשוב מאד שהוא ייעשה כהלכה בעזרתם של אנשי מקצוע, המתמחים בכך. אלעד ורדי מציע לכם שירותי עיצוב חצרות, תוך התייחסות לכלל הצרכים שלכם וגם הדרישות. עבודתו נעשית תוך שימוש באלמנטים שונים היוצרים יחד מראה מקסים וגם גינה פונקציונאלית, שתוכל לשרת אתכם כהלכה למשך שנים.

עיצוב חצר בית פרטי – כיצד עושים את זה נכון?

עיצוב חצר בית פרטי מצריך, כאמור, סיוע של מומחים שכן מדובר באתגר של ממש ובמשימה לא פשוטה. בדיוק כפי שחשוב לנו שהבית הפרטי שלנו ייראה בדיוק כמו שאנו רוצים וגם יהיה נוח ונעים לנו, כך חשוב שהגינה שלנו, הצמודה אל הבית, תספק לנו את אותו הדבר. כדי לעצב נכון את החצר הצמודה לבית הפרטי שלנו, יש להתייחס לנקודות הבאות, שהן קריטיות לעיצוב חכם, נכון וגם מזמין:

עיצוב חצרות מתחיל בהתייחסות לאקלים האופייני לאותו אזור. חשוב שהחצר שלנו תספק לנו את המרחב המתאים לאורך כל חודשי השנה ולא רק בעונה אחת קצרה. ולכן, בחינת תנאי האקלים באזור המגורים שלנו היא הכרחית וחשוב שתעשה כבר בשלבים הראשוניים, עוד לפני שלב העיצוב.

עיצוב חצר לבתים פרטיים עם ספסלים ונדנדות

דגשים לעיצוב חצר ולגינה בחצר 

במדינה חמה ושמשית מאד כמו ישראל, מזג האוויר עשוי בחודשים מסוימים בשנה להיות לא פשוט עבור צמחים מסוימים וגם עבור הדשא. תחליפים סינטטיים במקרים מסוימים יכולים לעזור כדי ליהנות מחצר ירוקה לאורך כל השנה וגם שילוב של צמחים חזקים שיכולים לעמוד בתנאים כאלה.

גידור החצר הוא נקודה נוספת והוא חלק משירותי עיצוב חצרות. כאשר מעצבים חצר לבית פרטי כדאי גם להתייחס לעניין הגידור כדי ליצור פרטיות מלאה וגם הפרדה נכונה בין הפנים לחוץ, בין הפרטי לשטח הציבורי. על הגדר של החצר להשתלב באופן הרמוני ונכון יחד עם כלל האלמנטים וגם עם עיצובו החיצוני של הבית. אפשר ליצור גדרות מחומרי גלם שונים ומגוונים מאד וגם לנצל את הצמחים הגבוהים לטובת העניין.

מסלול הכניסה שמוביל אל הבית ועובר דרך החצר עצמה גם הוא נקודה שכדאי להתייחס אליה והוא יכול לתרום לא מעט לנראות כולה. במקרים בהם מדובר בחצר גדולה מאד כדאי להשתמש, למשל, בחלוקי נחל שמכניסים מראה טבעי ויפהפה לחצר. אפשרות אחרת היא לרצף בפתרונות ריצוף טבעיים אחרים, שמשתלבים כהלכה עם החצר וגם עם הגינה.

עיצוב חצר בית יכלול גם התייחסות לאזור הישיבה ולא רק לצמחים השונים שבה. אם אתם מעוניינים לנצל את החצר שלכם לא מעט, חשוב שיהיה לכם אזור נגיש וגם נוח לשבת בו. במקרה הזה כדאי שאותו אזור יכלול גם משטח יציב, שעליו אפשר להניח את פתרונות הישיבה השונים וכן הצללה מתאימה, אם האזור עצמו חשוף לא מעט לשמש החמה. כיווני השמש הם פרמטר קריטי במקרה הזה שחשוב להתייחס אליו שכן הוא יעזור לבחור את אזור הישיבה וגם את ההצללה הנכונה לו.

כיצד עיצוב חצר באופן המוצלח תורם לנראות הבית כולו?

עיצוב חצרות שנעשה באופן מוצלח יכול לתרום רבות לנראות הבית כולו. החצר, אותו חלק חיצוני שצמוד אל הבית, מהווה חלק בלתי נפרד ממנו ועליה להשתלב באופן הרמוני וזורם איתו. לבית שמעוצב בסגנון כפרי תתאים חצר המעוצבת בסגנון זהה בדגש על אלמנטים טבעיים. לבית שמעוצב בסגנון מודרני חדשני תתאים גינה או חצר הכוללת אלמנטים דקורטיביים הזהים לסגנון זה.

גינה מושקעת ויפה תוסיף לא מעט למראה הבית ואילו גינה מוזנחת ולא מתוחזקת יכולה להשפיע לרעה על מראה המקום כולו (ומסוגנן ויפה ככל שיהיה). ולכן, בין אם אתם עוברים לבית קיים ובין אם אתם בונים בית חדש, הקדישו מחשבה לעניין והיעזרו בבעל מקצוע המציע שירותי עיצוב חצרות כדי ליצור את המראה שבו אתם מעוניינים ואת המרחב שיענה לכם על כל הצרכים.

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632