עיצוב גינות פרחים

עיצוב מוצלח של גינת פרחים דורש המון מחשבה והשקעה. פרחים הם צמחייה מאוד עדינה ודומיננטית, ולכן, חשוב לעצב את גינת הפרחים בבית על פי מספר כללי בסיס מקצועיים של עיצוב גינות פרחים.

אם אתם אוהבים פרחים ומעוניינים לשלב כמה שיותר מהם בגינת חצר הבית, אתם לוקחים על עצמכם משימה לא פשוטה בכלל. זה מאוד קשה לעצב נכונה גינת פרחים שגם תראה מרשימה וגם תהיה קלה לתחזוקה. אך אין לכם מה לחשוש, עבודה לפי מספר כללי בסיס לעיצוב גינות פרחים יעזור לכם להשיג את התוצאה הרצויה בלי הרבה קושי. במידה ואתם מעסיקים מעצב גינות מקצועי או חברה לתכנון גינות פרטיות, תוכלו להיות בטוחים גינת הפרחים שלכם תהיה תואמת לאקלים הישראלי וגם תהיה נוחה לתפעול ואחזקה שוטפת.

במידה ואתם הולכים על זה לבד – להלן הכללים החשובים ביותר שכדאי לדעת כאשר מעצבים גינת פרחים:

1. שמרו על איפוק בשתילת פרחים


אחת הטעויות הנפוצות ביותר של מעצבי גינות פרחים בפעם הראשונה היא שהם נוטים להעמיס בגינה כמה שיותר פרחים. זה נכון שריבוי פרחים הוא אחד הסממנים לגינת פרחים, אך מומלץ לשמור על איפוק מסוים בשתילת הפרחים.

אין לשלב סוגי פרחים שאינם מתאימים אחד לשני, למשל פרחי אקלים קר עם פרחי אקלים חם. נוסף על כך, אין לשתול פרחים בכל מקום בגינה, אלא מומלץ להגדיר 2-3 ערוגות פרחים בסך הכול.

2. שותלים ערוגות פרחים במרווחים


ערוגות פרחים צריכות להישתל במרווחים של לפחות חמישה מטר אחת מהשנייה בכדי למנוע השקיה לא אופטימלית ובכדי לתת לכל אחד מערוגות הפרחים להיות מוקד משיכה לעין. שמירה על מרווחים בין ערוגות פרחים הנו טכניקה של עיצוב גינות נוי בסגנון פנג שואי.

3. יש למקם את הפרחים לאורך קווי המתאר של החצר


עכשיו שאנחנו זוכרים לשמור על איפוק ולשתול את ערוגות הפרחים במרווחים של לפחות 5 מטר, הגיע הזמן לשקול היכן הפרחים ישתלו בגינה? כמובן שהאפשרויות של עיצוב גינה עם פרחים הן אינסופיות, אך כלל הבסיס לגבי מיקום פרחים בגינה מורה על כך שמומלץ להציב את הפרחים לאורך קווי המתאר של החצר (בגבולות החצר או כגבולות התוחמים אזורים פנימיים בחצר).

4. שתלו בגינה פרחים המייצרים צוף


דבורים וחרקים שמלקטים צוף הוא דבר מאוד בריא לגינה. החרקים הללו מלקטים את הצוף ובכך מחזקים את הפרחים השונים בגן. כלומר, שתילה של מספר פרחים המכילים צוף ומושכים חרקים יכולים לשמור על כלל הצמחייה בגינה במצב טוב לאורך זמן. מומלץ לשתול כחמישה זני פרחים המייצרים צוף בגינת הבית.

5. לא שותלים בגינה יותר משלושה סוגי צבעים מרכזיים


לפני שקונים את הזרעים לשתילה בגינה מומלץ להחליט ביחד עם מעצב גינות על סכמת הצבעים המרכזית בגינה. מומלץ להתחיל עם שלושה צבעים עיקריים שיהוו את סכמת הגינה (למשל לבן, סגול וירוק) ובהתאם לכך לבחור את הפרחים במתאימים ביותר.

6. ישנה עדיפות לגוונים מנוגדים של צמחיה ופרחים


לא מספיק לבחור עד שלושה סוגי צבעים מרכזיים לעיצוב גינת הפרחים, אלא חשוב גם לבחור נכונה את הצבעים כך שתהיה ניגודיות בין צבע לצבע. שילובים מנוגדים של לבן וירוק, צהוב וירוק, כחול ואדום יוצרים ניגודיות מרשימה. בהשוואה, שילובים כמו סגול וצהוב או אדום וכתום יוצרים מראה גינה הרבה פחות מרשים.

7. עיצוב וסידור הצבעים משנה המון


בחרנו שלושה צבעים מרכזיים מנוגדים, הגיע הזמן לדאוג לסדר של הצבעים אחד עם השני. יש לעצב את גינת הפרחים בשילובים מתאימים, כך שכל ערוגה תקבל שילוב של צבעים מנוגדים או לכל הפחות תהיה סדר הגיוני בין מיקום הצבעים השונים בגינה.

8. לוקחים בחשבון את גובה הפרחים


לא כל הפרחים פורחים בגובה דומה, ולכן יש לקחת בחשבון גם את הגובה הממוצע של הפרחים שאנו שותלים. שינוי גבהים רנדומלי בגינה יוצר אי סדר שפוגע בנראות הגינה. מומלץ למקם צמחים גבוהים בגב הגינה וצמחים נמוכים בחזית הגינה בכדי ליצור מראה גינה מדורג.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן