עיצוב גינות ללא דשא

אנו אוהבים לבלות לא מעט שעות מחוץ לבית, לשבת במרפסת שלנו, בחצר או בגינה וליהנות מקרני השמש הנעימות. חלק מאתנו גם אוהבים מאד לארח בחוץ, ומנצלים את אותו מרחב חיצוני לטובת העניין, בין אם כאשר כולם ישובים לאכול סביב השולחן ובין אם כשהם יושבים, כל אחד בנפרד, על ריהוט החוץ שלנו, שבו אנו משקיעים.

עיצוב גינות הוא משימה למומחים וכאשר הוא נעשה כהלכה נוצרת לנו גינה יפהפה, העונה על כל הצרכים: גינה שהיא פונקציונאליות מצד אחד, כך שהיא תשרת אותנו ואת האחרים כהלכה, ומצד שני מסוגננת וגם יפה. יש לא מעט אתגרים בעבודה מסוג זה, כאשר אחד מהם הוא עיצוב גינות ללא דשא.

מה חשוב לקחת בחשבון במסגרת עיצוב גינה ללא דשא?

הדשא מהווה אמנם חלק חשוב ומרכזי מאד בגינות רבות, אך הוא איננו בהכרח אלמנט שהוא בגדר חובה כדי ליצור את אותו מרחב חיצוני יפה ומזמין. גינה ללא דשא יכולה להיות מושקעת, מיוחדת במינה וגם מזמינה מאד ובתנאי שמתכננים ומעצבים אותה כהלכה ועושים זאת בעזרתם של מומחים.

עיצוב גינה ללא דשא מצריך תחילה התייחסות אל המרחב עצמו ואל המאפיינים השונים שלו, כמו גם אל התנאים שבו. מה גודלו של השטח/גודלה של הגינה? באיזה כיוונים נמצאת הגינה, מהיכן היא מקבלת שמש והאם ישנם מקומות מוצלים בה? מהם תנאי מזג האוויר באותו אזור – יבש? לח? עם כמות משקעים גבוהה? ועוד.

פרמטרים נוספים חשובים לא פחות קשורים בצרכים הנקודתיים של המשתמשים בגינה: כיצד מתכננים לנצל את אותה גינה – האם מעוניינים לעצב גינה לצרכי יופי וסגנון בלבד? כלומר, שתקשט את החצר ותשלים את מראה הבית כולו? או שאולי רוצים גם לנצל את אותו שטח חיצוני לאירוח, לבילוי עם בני המשפחה, לבטן גב וסתם כך בשביל לקחת פסק זמן מטרדות היום יום? תשובות לשאלות אלו תעזורנה לבעל המקצוע לעצב עבורכם גינה מיוחדת, גם כאשר היא איננה כוללת משטח מקובל, כמו דשא.

ומכיוון שאין דשא, כאמור, יש להשתמש בחומרי גלם אחרים ובאלמנטים מכל מיני סוגים כדי ליצור את המשטח המתאים. עיצוב גינות ללא דשא יכלול פעמים רבות שימוש בפרקט, למשל, בחלק מהגינה, באבנים מכל מיני סוגים שיצרו יחדיו כמעין מדרכה או משטח שאפשר לצעוד עליו, הוא יכול לכלול גם שימוש בבטון כחלק מהריצוף ועוד.

זאת, בתנאי כמובן שרוצים לנצל את המשטח להנחת ריהוט גינה, בין היתר, או כדי לצעוד לאורכה ולרוחבה כדי להגיע ממקום למקום (מה שעשוי להיות רלוונטי מאד כאשר מתכננים ומעצבים גינה גדולה במיוחד).

למי פונים כאשר מעוניינים בשירותי עיצוב גינות ללא דשא?

אם אתם בונים בית חדש או מעצבים אותו ורוצים ליצור מרחב חיצוני יפהפה, אלעד ורדי הוא הכתובת הנכונה. במסגרת שירותיו תוכלו ליהנות מפתרונות בהתאמה מלאה לגינה, תוך שילוב כלל האלמנטים הנדרשים לצורך המראה וגם החוויה.

רעיונות לעיצוב גינות ללא דשא

בשל המחסור החמור במים ועקב הקושי בתחזוקה שוטפת של מדשאות, רבים מבעלי הגינות הפרטיות בארץ מבקשים לעצב גינה ללא דשא. עם אלעד ורדי, מומחה בעל וותק של שני עשורים בתכנון, עיצוב והקמת גינות, תזכו בגינות מעוצבות ללא דשא שהינן פשוטות לתחזוקה וחסכוניות במים, מיוחדות ומרהיבות ביופיין.

רעיונות לגינה ללא דשא

רעיונות לגינה מעוצבת ללא דשא

יש שלל דרכים ליצור גינות מעוצבות ללא דשאעם התאמה מלאה לנתוני השטח, העדפות וצרכי הבעלים. לפניכם מספר רעיונות לעיצוב גינה ללא דשא:

  • חיפוי קרקע – חיפויי קרקע מעניקים תחליף אסטטי לדשא בגינה, המשתלב נפלא עם צמחים, עצים, שיחים ועציצים. החיפויים מקטינים התאיידות של מי השקיה וחוסכים בצריכתם וגם מורידים את חום הקרקע בקיץ. בין סוגי חיפויי הקרקע הקיימים בשוק ניתן למצוא בגדלים וגוונים שונים חיפוי של טוף, חלוקי נחל, גזם עץ ועוד.
  • חיפוי דק– ניתן לתכנן גינה שבה את הדשא מחליף משטח דק עץ שיכול להשתנות בגדולו וצורותיו. החיפוי מעניק מתחם נפלא לבילוי, אירוח וכמקום למשחק ילדים. כמו כן, סביב הדק תעוצב גינה שופעת צמחייה העוטפת אותו וכך גורמת לו להשתלב בטבעיות בסביבתו.
  • חיפויי אבן– אפשר גם לחפות את הגינה בריצופים מסוגים שונים של אבנים טבעיות ו/או מעובדות, כריצוף אחיד או כריצוף המשלב חיפויי קרקע שונים מאבן או עץ, ו/או צמחים משתרעים נמוכים.
  • צמחייה כתחליף לדשא- ניתן גם להחליף את הדשא שבגינה בצמחייה מתאימה. בתור התחלה ניתן לשלב צמחייה ים תיכונית מקומית היוצרת גינה אותנטית ייחודית, פשוטה לתחזוקה וחסכונית במים. כמו כן את הדשא יכול להחליף  צמח זואיסיה טנפוליה, בעל חזות גבשושית ירוקה וחביבה, שאינו נדרש בגיזום או בהרבה השקיה. ניתן לבחור גם בצמחים משתרעים כתחליף לדשא כמו חבלבל, ויטידיניה אוסטרלית, פרנקניה חלקה ועוד. את הצמחים יש לבחור בהתאם לתנאי האקלים והשטח של הגינה ובהתאם למידת ההשקעה הנדרשת בגידולם.
  • מתחם משחקים– אם יש לכם ילדים קטנים בבית את הדשא יכול להחליף משטח חול או יריעה מוקצפת עם מתקני משחקים שונים כמו נדנדה, מגלשה ועוד.

יש עוד מבחר גדול של רעיונות לגינות מעוצבות ללא דשא, שלא אחת נובעים ממפגש אישי עמכם ועם הגינה שלכם.

לגינות מעוצבות ללא דשא, לייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם אלעד ורדי בטלפון 050-5707632 או במייל eladgardens@gmail.com.

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632