דשא סינטטי לגינות

הביקוש לדשא סינטטי גדל בתחום של עיצוב גינות. בשנים האחרונות מעצבי גינות משתמשים יותר בפתרון של דשא סינטטי, כאשר במקביל ספקים בישראל משווקים סוגי דשאים סינטטיים איכותיים יותר וטכניקות ההתקנה של דשאים מלאכותיים משתפרות. גינות פרטיות מעוצבות עם דשא סינטטי הם כבר חלק מהנוף הישראלי, ואם אתם רוצים ליהנות גם מכל היתרונות של דשא סינטטי, חשוב שתכירו מספר דגשים.

אחד מפתרונות העיצוב החכמים ביותר בשנים האחרונות בתחום של עיצוב גינות הוא ללא ספק הדשא הסינטטי. דשא מלאכותי אשר מרגיש ונראה כמו דשא רגיל, אך אין צורך להשקות אותו או לטפל בו בצורה יומיומית כמו דשא רגיל. הפתרון המלאכותי המושלם לכל מי שרוצה לעצב גינה עם מדשאת דשא אבל לא רוצה לרכוש מערכת השקיה לגינה.

אך חשוב לדעת שעיצוב גינה עם דשא סינטטי היא מטלה הדורשת ידע וניסיון רב של מעצב גינות, אשר יודע בדיוק כיצד לטפל בדשא הסינטטי ואיך להתקין אותו כהלכה. במידה ואתם שוקלים להתקין דשא סינטטי במהלך הקמת הגינה הפרטית החדשה שלכם או שאתם שוקלים להחליף את מדשאת הדשא הטבעית בגינה, הנה מספר דגשים שחשוב שתכירו לפני התקנת הדשא הסינטטי:

1. דשא סינטטי לא צריך להיות גבוה

אחת הטעויות הגדולות של עיצוב גינות עם דשא סינטטי היא התקנה של דשא סינטטי גבוה מדי. בשונה מדשא טבעי, דשא סינטטי גבוה נראה פחות טוב (יכול להיראות כמו ערמה ארוכה של דשא נפול). מומלץ להתקין דשא סינטטי נמוך בכדי למנוע מצבים שכאלו. גובה דשא סינטטי של עד 30 מ"מ זה מספיק לעיצוב גינה.

2. צפיפות דשא גבוהה יותר מתאימה לעיצוב גינה יוקרתי

כשמדובר על דשא סינטטי חשוב לדעת שככל שצפיפות של הדשא (המרחק בין עשב לעשב) גבוהה יותר, כך הדשא נחשב לאיכותי יותר. אם אתם רוצים מראה עיצוב גינה יוקרתי בחרו בצפיפות גבוהה.

3. בחרו את צבע הדשא המתאים ביותר לעיצוב הגינה

ישנן הרבה וריאציות צבע שונות לדשא מלאכותי, כמו שיש גווני דשא ירוקים שונים לדשא טבעי. אתם יכולים למצוא דשאים מלאכותיים במגוון גווני ירוק, אז חשוב להתאים את הגוון לשאר הצבעים בעיצוב הגינה. רצוי להתייעץ עם מעצב גינות בתיאום הצבעים השונים בגינה.

4. מומלץ להתקין דשא סינטטי על בטון

מעצבים גינה קיימת מחדש ורוצים להחליף את המדשאה הטבעית בדשא סינטטי? אין שום בעיה. רק חשוב לדעת שמומלץ לא להתקין את הדשא המלאכותי על האדמה של הדשא הרגיל. כל מעצב גינות בעל ניסיון בהקמת גינות פרטיות מעוצבות עם דשא סינטטי יציין שקשה מאוד להתקין דשא סינטטי על אדמה טבעית.

בכדי להקל על העבודה שלכם מומלץ להציב מראש שכבת בטון על הדשא הטבעי, אשר עליה יונח הדשא הטבעי. בטון נותן בסיס הרבה יותר יציב להתקנה של הדשא הסינטטי מאשר אדמה טבעית. נוסף על כך, הבטון הוא משטח ישר שלא יגרום לשקיעה באזורים מסוימים במדשאת הדשא המלאכותי עם הזמן.

5. נותנים לדשא סינטטי "לנשום" לפני ההתקנה

עיצוב גינה דורש הרבה סבלנות ותכנון. אחד הדברים שתדרשו להיות סבלניים איתו בעת הקמת גינה הוא הדשא הסינטטי. לפני ההתקנה של הדשא מומלץ לתת לו קצת זמן להתאקלם למזג האוויר, זה יהפוך את תהליך ההתקנה להרבה יותר קל להשלמה. פורסים את הדשא הסינטטי על האזור שרוצים להתקינו ונותנים לו יום יומיים לספוג את הלחות באוויר ולהתאקלם, ואז כאשר מתקינים אותו לא צריך לדאוג משינויים לא רצויים במתיחה של הדשא על הבטון.

6. בחרו במעצב הגינות עם ניסיון בהתקנת דשא סינטטי

אם אתם כבר יודעים שתרצו להתקין דשא סינטטי בגינה, כדאי לבחור מעצב גינות שיש לו ניסיון בהתקנת דשאים מלאכותיים. כך תוכלו לבוא לתהליך עיצוב הגינה בראש שקט מכיוון שאתם יודעים שמעצב הגינות שלכם יודע בדיוק איך להתאים את הדשא לעיצוב הגינה.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו זמינים גם בטלפון וגם בווטסאפ
050-5707-632