עיצוב גינה פרטית

עיצוב גינה פרטית בארץ ישראל

לארצנו שטופת השמש יש כמה מאפייני אקלים מיוחדים המשפיעים על עיצוב גינה פרטית מבחינות רבות. כבר יותר משני עשורים שאני עוסק בהקמת וחידוש גינות ויוצר גינות מעוצבות המתאימות לאקלים הים תיכוני באמצעות שימוש נכון בצמחיה, בקרקע ובמערכות השקיה.

גינה בסגנון ים תיכוני

מי שמסתובב באזורים שונים בארץ יכול לראות גינות המעוצבות בשלל סגנונות אשר אנשים יצרו בהתאם לידיעותיהם והעדפותיהם. ואולם, אין ספק שהסגנון המושל בכיפה והנכון ביותר לאזורנו הוא הים תיכוני, ובצדק. מדובר בגינות הלוקחות בחשבון את המאפיינים המיוחדים של האקלים באזורנו, ובפרט את משטר הגשמים, הטמפרטורות לאורך השנה, עוצמת הקרינה והאור. זוהי הדרך הנכונה ליהנות מגינה עמידה, חסכונית ויפה המשתלבת היטב בסביבה. יחד עם זאת, ראוי להבין כי לא כל צמח או אלמננט שקונים במשתלה ומשלבים בגינה הופך אותה ל- "ים תיכונית".

לאור שנים של עבודה כמתכנן נוף, ושורה ארוכה של פרויקטים ברחבי הארץ, אני יכול להציע פתרונות מגוונים הנותנים מענה פרקטי ועיצובי מצוין לאקלים השורר באזורנו. לשם כך עלי לקחת בחשבון גם את תנאי השטח כמו אבנים מקומיות, טופוגרפיה, צמחי בר באזור וסלעים טבעיים. לכן עיצוב גינות גדולות או קטנות שאני מבצע מבוסס בראש ובראשונה על תכנון יסודי. התכנון מתחיל בכמה ביקורים שאני עושה בשטח בזמנים שונים במהלך היום ובאזורים שונים של הגינה. כך ביכולתי לתכנן את המענה הנכון והטוב ביותר לתנאים בשטח וכן את הצמחייה המתאימה. כמובן שהתכנון מושפע רבות גם מהרצונות של הלקוח ולכן כבר בהתחלה אנו מקיימים פגישה משותפת כדי להעלות רעיונות ולגבש חזון, ורק לאחר שהלקוח מאשר את התוכנית אתחיל בעבודת העיצוב.

אלמנטים שונים בגינה מעוצבת ים תיכונית

ישנו מגוון עשיר וכמעט אינסופי של דרכים לעצב גינה בסגנון המתאים לאזורנו. בעבודת התכנון והעיצוב שלי אני שם דגש על צמחייה שהינה חסכונית במים ועמידה בתנאי מזג האוויר השמשיים והיבשים לרוב, אשר יש לה זיקה אל הצמחייה הטבעית שגדלה באזור. כך לדוגמא, אני אוהב להשתמש בצמחי תבלין, עצי נוי כמו הדרים, תאנה וזית, ובעצי נוי – אשר יוצרים יחדיו אווירת בוסתן נעים ופורה. מעבר לכך הגינה עשויה להכיל מגוון אלמנטים נוספים, החל בפינות ישיבה מוצלות, דרך בריכות נוי טבעיות ועד לשבילי אבן טבעית.

לפרטים נוספים על הקמת גינה פרטית, ולקביעת פגישה עימי, התקשרו אליי בטלפון 050-5707632.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן