עיצוב גינה גדולה עם אדריכלות נוף

חצר גדולה מהווה בסיס להשגת עיצוב גינה מרשים ביותר, אך גם שטח גדול של חצר הבית מציב אתגר עיצובי לא פשוט. עיצוב חצר גדולה צריך להתבסס על מספר עקרונות עיצוב ייחודיים.

חצרות בתים גדולות מאפשרות למעצב גינה ליישם תכנון גינה הרבה יותר נכון מאשר חצרות קטנות, אשר מביאות איתן מכשולים עיצוביים רבים.
עם זאת, עיצוב גינה היא אף פעם לא משימה קלה, וגם עיצוב של גינה גדולה צריך להתבצע בצורה נכונה.
כאשר מתמקדים בעיצוב של גינה גדולה, רוב המומחים בעיצוב גינות ממליצים ליישם עיצוב פשוט המתבסס על מספר עקרונות אדריכלות נוף בסיסיים.

חלוקת שטח חצר גדולה לאזורים מופרדים בתכנון עיצוב הגינה
גינות גדולות במיוחד מחייבות ברוב המקרים במהלך תכנון הגינה להיות מחולקות לאזורים נפרדים קטנים יותר, על מנת לקבל את הירידה הנדרשת לפרטים.
לדוגמה, חצר גדולה של בית יכולה להתחלק לאזור ישיבה אשר יתפקד כשלוחה של הבית, לאזור גינה שבו תושתל מרבית הצמחייה ולמשל אזור עבור הילדים אשר יכלול פינת משחק.
חלוקה של שטח גינה גדול מאפשר למעצב הגינה לעצב נכונה את הגינה הן ברמה הכללית והן ברמה הפרטנית.
עם זאת, חשוב גם ליצור המשכיות בין החלקים המופרדים בגינה ולוודא שברמת העיצוב הכללית יש המשכיות באלמנטים שונים של עיצוב הגינה, אחרת עיצוב הגינה יכול להיראות שונה מאזור לאזור.

החשיבות של נקודות משיכה וויזואליות בעיצוב גינה גדולה
אם אתם ברי מזל מספיק לקבל חצר גדולה, חשוב שתשתמשו בכל האמצעים הוויזואליים שעומדים לראשותכם בעיצוב גינות. אחת הטכניקות העיצוביות המתאימות ביותר עבור גינה גדולה היא השימוש בנקודות משיכה וויזואליות.
נקודות אלו הן למעשה אלמנטים עיצוביים גדולים אשר תופסים את העין ומהווה סוג של עוגן עיצובי שמושך את העין ומהווה נקודת התייחסות מרכזית.
רוב מעצבי הגינות בוחרים אלמנט עיצובי גדול לכל אזור חלוקה של הגינה הגדולה אשר סביבו הם מבססים את העיצוב של כל אזור.
למשל, בפינת הישיבה האלמנט העיצובי המרכזי יכול להיות שולחן גדול או סככה שמגדרת את אזור הישיבה.
רוב מעצבי הגינות משתמשים בדרך כלל באלמנטים עיצוביים שכיחים כגון עץ ירוק עד, פסל דקורטיבי גדול, בריכת שחייה, מזרקה, פינות ישיבה וכו'.

שתילת מסיבית של צמחייה בגינה
הקמת גינות קטנות לרוב לא כוללת שימוש רב של צמחייה כתוצאה מחוסר בשטח, כך שמעצב הגינה הקטנה ידאג לשתילה נקודתית של צמחייה תוך התמקדות בעיצוב פינת הישיבה.
בשונה מכך, גינה גדולה מציעה שטח גדול לשתילה של צמחייה. תכנון של גינה גדולה יתמקד רבות על הצמחייה של הגינה, כאשר פתוחות בפני מעצב הגינה הגדולה אפשרויות רבות של צמחייה.
מעצב גינה יכול לבחור בעיצוב של צמחייה ירוקת עד, עם שימוש בהרבה עצים ירוקים ושיחים שאינם צריכים הרבה מים לאורך השנה. ניתן מצד שני גם לשתול פרחים עונתיים אשר יספקו עיצוב גינה משתנה בין עונות השנה השונות. נוסף על כך, יש בעלי גינות גדולות שגם בוחרים להגדיר חלק מהגינה הגדולה בתור גינת ירק לגידול עצמאי של ירקות כמו עגבניות או גזר.

שילוב של סגנונות עיצוב גינה בשטח גדול
אחד מהחוקים הבסיסיים ביותר של עיצוב גינה מורה על כך שכל עיצוב של גינה חייב להתבסס על סגנון עיצוב גינה מרכזי אחד ויחיד.
עם זאת, יש מומחים בתכנון נוף אשר טוענים שבעיצוב גינה גדולה ניתן לתכנן עיצוב גינה עם שני סגנונות עיצוב מרכזיים. הטענה של אותם מעצבי גינות מתבססת על כך שבשטח גדול ביותר ניתן לשלב בצורה הגיונית מספר סגנונות עיצוב של גינה.
למשל, לעצב בסגנון מודרני את אזור פינת הישיבה בכניסה לחצר ובו זמנית לעצב בסגנון גינה טרופי את האזור שמבסיס לבריכת שחייה.

השאירו לנו פניה במייל

דילוג לתוכן